Sołtysi o podziale Funduszu Integracyjnego

30 Marzec 2013
Stary Kisielin 283,1 tys. zł

Sołtys Maria Litwińczuk:
- Przebrnęliśmy ten pierwszy etap i to znaczną większością głosów, więc pytania o zasadność przeznaczenia funduszu są właściwie zbędne. U nas przeszła świetlica oraz rozbudowa OSP, więc osobiście uważam, że dobrze się stało. Brak takiej świetlicy powoduje dla lokalnej społeczności duże straty. Dzięki takiemu miejscu wiele się dzieje i może dziać się jeszcze więcej. Czekamy teraz na realizacje tych zadań, choć w naszym przypadku chodzi o projekt nowej świetlicy i dokładnie nie wiemy, jak to będzie. Póki co nie ma więc się jeszcze z czego cieszyć. Nie wiemy, w jakiej kolejności będą realizowane te zadania i najważniejsze - w jakiej formie.

(kg)

Artykuły powiązane: 

Sołtysi oceniają podział Funduszu Integracyjnego

- Czekaliśmy na remont świetlicy od 1998 r., ale nigdy nie było na to pieniędzy. Nie udało mi się to nawet, kiedy byłem radnym. Teraz czekamy na realizację tej inwestycji i trzymam kciuki, by wszystko się udało - mówi Piotr Przespolewski sołtys Zatonia.

Sołtysi oceniają podział Funduszu Integracyjnego – cz. 2

- Na sesji rady miasta mówi się, że branie pieniędzy z funduszu jest niemoralne, a ja mam przykre wrażenie, że to radni forsują swoje interesy, co było widoczne w czasie uchwalania dotacji dla Jan – komentuje sołtys Monika Turzańska.

W Starym Kisielinie powstanie świetlica

- W mojej 20 letniej kadencji to najliczniejsze spotkanie wiejskie – podsumowała wtorkowe zebranie wiejskie sołtys Starego Kisielina Maria Litwińczuk. Bezwzględna większość mieszkańców zdecydowała o budowie nowej świetlicy i garażu dla wozu strażackiego.

Trudno się zdecydować na co wydać pieniądze

Mieszkańcy Starego Kisielina we wtorek długo dyskutowali nad podziałem Funduszu Integracyjnego. Padło tyle propozycji, że… postanowili dać sobie czas na zastanowienie i przesunęli spotkanie o dwa tygodnie