LUG buduje fabrykę w Nowym Kisielinie

15 Grudzień 2014
- Kolejna miejska firma odchodzi od tradycyjnej produkcji, przechodząc na wyższą technologicznie półkę. Spółka LUG będzie projektowała i produkowała oświetlenie przemysłowe sterowane elektronicznie – cieszy się wiceprezydent Dariusz Lesicki.

LUG Light Factory, zielonogórski producent oświetlenia obecny jest na rynku już 25 lat. Firma od początku swego istnienia znana jest z wysokiej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań. W zeszłym roku uruchomiła nową linię produkcyjną w swej głównej fabryce wybudowanej na terenie miejskiej strefy aktywności gospodarczej, przy ul. Gorzowskiej (teren tzw. Spalonego Lasu). Ale to nie koniec inwestycji. 18 listopada spółka rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, tym razem na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w Nowym Kisielinie.

- Inwestycja realizowana jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach: pierwszy, zgodnie z planem ma się zakończyć w połowie 2015 r., koniec inwestycji planujemy na 2016 r. W nowej fabryce znajdzie zatrudnienie dodatkowo do 80 osób. Budowa nowej fabryki jest efektem konsekwencji w realizacji strategii całej Grupy Kapitałowej LUG SA, która nastawiona jest na rozwój nowych technologii – tłumaczy prezes spółki Ryszard Wtorkowski.

Czym będzie się zajmowała spółka w nowych obiektach? Powstanie tam nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe oraz zespół hal do produkcji elektroniki.

- To bardzo dobra wiadomość dla Zielonej Góry: kolejna miejska firma odchodzi od tradycyjnej produkcji, przechodząc na wyższą technologicznie półkę. Firma LUG w swej nowej fabryce będzie projektowała i produkowała oświetlenie komercyjne i przemysłowe w technologii półprzewodnikowej. Dzięki temu obiekty przemysłowe będą mogły być „uzbrojone” nie tylko w energooszczędne i trwałe oświetlenie typu LED, ale wręcz w iluminację świetlną, z nieograniczonymi możliwościami sterowania natężeniem oświetlenia, z możliwością kreowania wielobarwnych scen świetlnych i innych wizualnych efektów – cieszy się wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Najnowsza inwestycja spółki LUG to kolejny kompleks przemysłowy, który powstaje na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Nowym Kisielinie. W tej chwili, oprócz inwestycji LUG, trwają tam intensywne prace budowlane w postaci doprowadzania nowych dróg oraz sieci wodnokanalizacyjnej i telekomunikacyjnej do kolejnych inwestycyjnych działek.

(pm)

Artykuły powiązane: 

Trwają prace w parku w Nowym Kisielinie

Ruszyły kolejne prace ziemne na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Pracownicy spółki Müsing ze Szczecina, głównego wykonawcy inwestycji, pierwszą łopatę wbili 15 września. - Mamy sporo do zrobienia, musimy uzbroić teren przypominający prostokąt o bokach: 230 i 530 m - zdradza Jacek Łuczak.

Darstal rozbuduje zakład

Pierwsza firma w parku w Nowym Kisielinie chce się rozbudować i rozszerzyć zakres usług, świadczonych niemieckim odlewniom.

Laboratoria w Nowym Kisielinie są już gotowe

Do końca tego półrocza ma być wyłoniona spółka, która będzie zarządzać uniwersytecką częścią parku w Nowym Kisielinie.

Kolejny inwestor zbuduje magazyn

W czwartek, firma BWK Logistic podpisała umowę na kupno działki w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.