Kolejny inwestor zbuduje magazyn

13 Grudzień 2013
W czwartek, firma BWK Logistic podpisała umowę na kupno działki w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.

Chodzi o hektarową działkę przy skrzyżowaniu ul. Syrkiewicza z obwodnicą Nowego Kisielina. Po drugiej stronie ulicy kończy się budowa laboratoriów uniwersyteckich. Uruchomione zostaną na przełomie kwietnia i maja.

– Postawimy tu nowoczesny magazyn o powierzchni ok. 1.300 mkw. i biura o pow. ok. 300 mkw. Wbicie łopaty planujemy w maju. Inwestycja powinna ruszyć na początku 2015 r. – mówi Rafał Krępa, prezes BWK Logistic. To spółka córka zielonogórskiej firmy Biuro Plus. – Na początek, będziemy zajmować się głównie materiałami biurowymi na potrzeby Biura Plus. Jednak będziemy też prowadzić działalność usługową dla innych firm, które nie mają magazynów.

Inwestycja ma kosztować 4 mln zł. To program minimum, bo na działce jest miejsce na kolejne hale. W magazynie początkowo znajdzie pracę 16 osób, docelowo 30. W biurach powstanie też call center, który będzie działał w imieniu innych firm. Tu będzie praca dla pięciu osób, a docelowo nawet dla 50.

W magazynie zostanie zastosowane unikatowe oprogramowanie, napisane przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego, podpowiadające jaką drogę ma wybrać magazynier, by jak najefektywniej dostarczyć towar z półek do pakowania.

Czy będą następni inwestorzy? – Cały czas prowadzimy rozmowy. Wkrótce ogłosimy przetarg na sąsiednią działkę – wiceprezydent Dariusz Lesicki jest bardzo ostrożny w zapowiedziach. W pamięci ma wielkie firmy, które w ostatniej chwili wybierały inne lokalizacje. Również dlatego, że park w Nowym Kisielinie wciąż jest budowany.

W przyszłym tygodniu zakończy się przetarg na uzbrojenie terenu po drugiej stronie obwodnicy Nowego Kisielina, metodą zaprojektuj i zbuduj. Miasto przeznaczyło na ten cel 12 mln zł.

- Liczymy na wsparcie marszałka. Napisaliśmy odpowiedni projekt o dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Może ono wynieść 50 proc. inwestycji – mówi wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. O dołożenie się do tej inwestycji, prezydent Janusz Kubicki apelował również do radnych gminy i starosty.

- Planujemy wybudowanie 2,8 km dróg, dzięki którym będzie dobry dostęp do terenów wzdłuż linii kolejowej oraz na wprost budynków uniwersyteckich – wyjaśnia Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami. Do tego dojdzie sieć wodociągowa, kanalizacja, oświetlenie i chodniki. Czas wykonania – początek 2015 r.

W ramach tej inwestycji, zaplanowano również wybudowanie na końcu parku peronu kolejowego, na którym zatrzymywałyby się szynobusy i pociągi dowożące ludzi do pracy.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki