BWK Logistic buduje w Nowym Kisielinie

13 Kwiecień 2015
W nowym magazynie firmy BWK Logistic znajdzie pracę nawet 30 osób. Obok, w biurowcu powstanie centrum zamówień, które będzie działało na rzecz innych firm. Tu pracę dostanie najpierw pięć, docelowo nawet 50 osób.

Do końca sierpnia wszystko ma być zapięte na ostatni guzik. I nowoczesny magazyn o powierzchni ok. 1.300 mkw., i biurowiec o pow. ok. 300 mkw. Na razie, na placu budowy, tuż obok uniwersyteckich laboratoriów przy ul. Nowej dominują potężne pryzmy piachu oraz równie potężne maszyny budowlane.

Wszystko zaczęło się w połowie grudnia 2013 r. Od kupna hektarowej działki przez firmę BWK Logistic, która na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w Nowym Kisielinie, postanowiła zainwestować 4 mln zł.

- Na początek, będziemy zajmować się głównie materiałami biurowymi na potrzeby Biura Plus, naszej firmy-matki. Jednak będziemy też prowadzić działalność usługową dla innych firm, które nie mają magazynów – poinformował nas Rafał Krępa, prezes BWK Logistic.

W nowym magazynie znajdzie pracę 16 osób. Docelowo ma tu pracować 30. Obok, w biurowcu powstanie centrum zamówień, które będzie działało na rzecz innych firm. Tu pracę dostanie najpierw pięć, później nawet 50 osób.

Ekipa budowlana weszła na plac budowy 2 marca. Początkowo pogoda bardzo sprzyjała przedsiębiorstwu AMBIT z Leszna, głównemu wykonawcy inwestycji. Dopiero tuż przed świętami doszło do załamania pogody.

- Ulewne deszcze ze śniegiem rozmiękczyły glinę, samochody-betoniarki, ważące nawet po 40 ton, grzęzły w błotnej mazi. Na szczęście, wróciło słońce – cieszy się Michał Kucharczyk, kierownik budowy.

Mimo kaprysów aury, dziennik budowy nie odnotował opóźnień. Do końca tygodnia zostaną położone wszystkie fundamenty. Od poniedziałku będą zwożone żelbetonowe, 12 metrowe słupy. Będzie ich aż 26. To  najważniejszy element konstrukcji nośnej magazynu. Również od poniedziałku ruszy budowa biurowca i rozpoczną się specjalistyczne prace.

- Teraz mamy czas wąskich specjalizacji. Kto inny buduje fundamenty, kto inny kładzie płytki, kto inny maluje ściany. Przez naszą budowę przewinie się ponad 30 firm – śmieje się M. Kucharczyk.

Inwestorowi i głównemu wykonawcy marzy się jeszcze, by energetycy wreszcie podłączyli prąd. Bez prądu na tak dużym placu budowy można, co najwyżej, wykonywać prace ziemne. Wszystkie inne roboty wymagają swobodnego dostępu do energii elektrycznej.

(pm)

 

Artykuły powiązane: 

LUG stawia nową fabrykę w Nowym Kisielinie

Zielonogórski LUG, za 6 mln zł, stawia nową halę fabryczną w Nowym Kisielinie. Będzie tu pracować 100 osób. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod fundamenty nowego zakładu. – To początek. Mamy dużo miejsca na kolejne hale – cieszy się prezes Ryszard Wtorkowski.

LUG buduje fabrykę w Nowym Kisielinie

- Kolejna miejska firma odchodzi od tradycyjnej produkcji, przechodząc na wyższą technologicznie półkę. Spółka LUG będzie projektowała i produkowała oświetlenie przemysłowe sterowane elektronicznie – cieszy się wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Darstal rozbuduje zakład

Pierwsza firma w parku w Nowym Kisielinie chce się rozbudować i rozszerzyć zakres usług, świadczonych niemieckim odlewniom.

Trwają prace w parku w Nowym Kisielinie

Ruszyły kolejne prace ziemne na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Pracownicy spółki Müsing ze Szczecina, głównego wykonawcy inwestycji, pierwszą łopatę wbili 15 września. - Mamy sporo do zrobienia, musimy uzbroić teren przypominający prostokąt o bokach: 230 i 530 m - zdradza Jacek Łuczak.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki