Będzie kanalizacja w Krępie

18 Czerwiec 2014
W środę podpisano umowę na budowę kanalizacji w Krępie. Wykona ją zielonogórska firma Kanwod.

- To ostatni element III etapu kanalizacji gminy. Firma Kanwod wybuduje 11 km sieci i sześć przepompowni. Kosztować to będzie 9,1 mln zł – mówiła podczas uroczystości Beata Jilek, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja ma się zakończyć do 30 czerwca przyszłego roku.

To trzecia umowa podpisana w ostatnich miesiącach przez ZWiK na budowę kanalizacji w gminie. Sieć powstanie w Krepie, Zawadzie i Łężycy. Początkowo planowano, że całość kosztować będzie 47,8 mln zł. Po przetargach wiemy, że będzie to mniej - 34,3 mln zł. W tym udział gminy to ok. 15 mln zł – wylicza prezes Jilek.

Inwestycję wykona zielonogórska firma Kanwod. – Dla nas to olbrzymia satysfakcja, bo już dawno zielonogórska firma nie wykonywała takich zleceń – mówił właściciel firmy Zdzisław Strojny, wspominając, że najniższa cena w przetargu, to nie zawsze dobra jakość. I nawiązując do referendum połączeniowego żartował: Zaczniemy budowę w ginie a zakończymy w mieście.

Czyli? Termin końca robót jest jasno określony – 30 czerwca 2015 r. A początek? – Chcemy rozpocząć jak najszybciej żeby wykorzystać letnią pogodę. Zakładam, że po zakończeniu wszystkich formalności z pracami budowalnymi ruszymy w połowie lipca – mówił Z. Strojny, podkreślając, że zadanie nie jest łatwe, bo teren w Krępie jest trudny. Różnica poziomów dochodzi tu do 25 metrów. Stąd potrzeba tylu przepompowni.

Podpisanie umowy obserwowali radny Krępy Tadeusz Naskręt, sołtys Tadeusz Budrewicz i wójt Mariusz Zalewski. – Budowa kanalizacji to dla nas spore wyzwanie – mówił wójt Zalewski. – To ostatni etap budowy sieci w całej aglomeracji. W Krępie jej powstanie może by ć szczególnie ważne, bo przed wojną była to miejscowość wypoczynkowa i takie ekologiczne rozwiązania są tutaj szczególnie istotne.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Kanalizacja: czas na Łężycę

Podpisy już złożone. Można się brać do roboty. To pewne – kanalizację w Łężycy wybuduje firma Kanwod. – Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to pierwszą łopatę wbijemy w kwietniu - mówi Wiesław Tarczyński.

Budowa kanalizacji: czas na Zawadę

Przed mieszkańcami Zawady trochę kłopotów, później wiele radości. W czwartek podpisano umowę na budowę kanalizacji w tej wsi. Kosztować będzie 12 mln zł.

Już w Łężycy kładą rury kanalizacyjne

Wreszcie! Na ulicach Łężycy pojawiły się koparki z firmy Kanwod. Rozpoczęła się budowa długo oczekiwanej kanalizacji. W najbliższych miesiącach podobne prace rozpoczną się w Krępie i Zawadzie.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki