W Kisielinie bez „Kinder-Niespodzianki”

18 Styczeń 2014
- Tegoroczną pulę Funduszu Integracyjnego mieszkańcy Nowego Kisielina chcą przeznaczyć na chodniki i oświetlenie. Nie będziemy się rozdrabniać – podsumował głosownie w sprawie podziału pieniędzy z miasta sołtys Andrzej Zalewski.

Nieco ponad trzydzieści osób pojawiło na pierwszym tegorocznym zebraniu wiejskim w świetlicy przy ul. Odrzańskiej w Nowym Kisielinie. Mieszkańcy decydowali o spożytkowaniu Funduszu Sołeckiego na 2014 rok, czyli pieniędzy jakie gmina przeznacza na przedsięwzięcia służące poprawie życia mieszkańców. Zdecydowano, że za 6.700 złotych jakie otrzymał Nowy Kisielin z budżetu gminy, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, przygotowane zostaną bożonarodzeniowe paczki. Uda się także zorganizować wiejski festyn oraz wycieczkę dla mieszkańców.  

- Liczę na to, że jak co roku w czerwcu przygotujemy festyn dla mieszkańców Kisielina, a także uda nam się przygotować ponad sto paczek świątecznych dla naszych dzieci – mówi sołtys Andrzej Zalewski.

Bez dodatkowych emocji i  jednogłośnie przegłosowano także tegoroczny Fundusz Integracyjny, jaki przypadnie sołectwu w Nowym Kisielinie. Postanowiono, że cała pula czyli prawie 200 tys. zł zostanie przeznaczona na dokończenie chodnika, który układano w ramach Funduszu Integracyjnego w 2013 roku. Część pieniędzy pochodzących z miasta, posłuży także na budowę oświetlenia przy ul. Odrzańskiej.

- Postanowiliśmy w tym roku się nie rozdrabniać, jeśli chodzi o Fundusz Integracyjny. Bardzo jesteśmy wdzięczni za te pieniądze i dla nas to duża kwota. Stwierdziliśmy więc, że darujemy sobie w tym roku „Kinder niespodziankę”, bo lepiej te pieniądze przeznaczyć na konkretne zadania i się nie rozdrabniać – stwierdził sołtys Nowego Kisielina.

(kg)

Artykuły powiązane: 

Teren wokół krzyża już uporządkowany

W środę komisja zgromadzona wokół skweru w centrum Nowego Kisielina obejrzała wykonane prace i dość szybko je zaakceptowała.

Fundusz Integracyjny w Nowym Kisielinie. Jest garnek, będzie bigos!

Co jest najważniejsze w każdej wiejskiej świetlicy? Sprzęt do kuchni i naczynia stołowe do serwowania posiłków. Bo jak inaczej przyjmować gości. Dlatego mieszkańcy Nowego Kisielina stwierdzili, że potrzebne jest im takie wyposażenie.

Fundusz Integracyjny. Sprzęt trafił do Nowego Kisielina

Do Nowego Kisielina trafiły klimatyzatory, książki, meble, sprzęt do siłowni. - Chłopaki już dziś go zainstalują - śmieje się sołtys, Andrzej Zalewski.

Bieżnia dla świetlicy w Nowym Kisielinie kupiona. To świetny sprzęt!

- Nasze panie mają zajęcia fitness, kilka razy w tygodniu, a sprzętu dla kobiet u nas jak na lekarstwo. Teraz to się zmieni – mówi syn sołtysa Nowego Kisielina, Bartłomiej Zalewski. Do siłowni ma trafić nowoczesna bieżnia z pieniędzy Funduszu Integracyjnego.