Fundusz Integracyjny. Sprzęt trafił do Nowego Kisielina

2 Sierpień 2013
Do Nowego Kisielina trafiły klimatyzatory, książki, meble, sprzęt do siłowni. - Chłopaki już dziś go zainstalują - śmieje się sołtys, Andrzej Zalewski.

Kolejne zakupy w ramach Funduszu Integracyjnego zrobione! I dostarczone do adresatów. W ubiegłą środę kartony pojechały do Nowego Kisielina. Sporo ich. Zapakowane, obwiązane kokardami, piętrzą się w sali świetlicy. – Popakowane szczelnie, ale my dobrze wiemy, co tu jest – śmieje się sołtys, Andrzej Zalewski. – To marzenia mieszkańców i ich najpilniejsze potrzeby. A chcieliśmy przede wszystkim wyposażyć naszą nową świetlicę! To życzenie się dziś spełnia, cieszymy się i czekamy na realizację kolejnych, zgłoszonych przez mieszkańców potrzeb.

- Tak będzie! Istotą Funduszu Integracyjnego w gminie, tak jak budżetu obywatelskiego w mieście jest fakt, że to mieszkańcy sami decydują, na co wydać pieniądze, jakie są ich największe potrzeby. A my staramy się je jak najszybciej zrealizować – zapewnia prezydent Janusz Kubicki. - Wierzę, że uda się doprowadzić do połączenia miasta i gminy i wtedy tych funduszy będzie więcej.

Na ręce sołtysa i wójta, Mariusza Zalewskiego, przekazał, symbolicznie, kilka książek z zakupionego do biblioteki księgozbioru. - O, Kubuś Puchatek! – uśmiecha się na widok jednej z okładek prezydent. – Byłem kiedyś przebrany za Kubusia, czytałem wtedy dzieciom książkę w muzeum. To naprawdę sympatyczny miś.

- A ja będę miał okazję poduczyć się angielskiego! Od dawna o tym myślę – cieszy się sołtys na widok pokaźnego tomiszcza słownika polsko-angielskiego. – Dziękuję! I zapraszam na mały poczęstunek. Jest miejscowe ciasto i coś do picia, bo dziś bardzo gorąco.

- Nie ma jabłecznika – od razu zauważa Elżbieta Januszewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Zawadzie.

Ale przecież są inne słodkości, ciasto jogurtowe, sernik...

- Pani dyrektor nie bez powodu wspomniała o jabłeczniku. To moje ulubione ciasto – przyznaje z rozbrajającym uśmiechem wójt.

A my zwiedzamy jeszcze pomieszczenia i rozmaite zakamarki w świetlicy. Istny labirynt! Niedługo się zapełni. – Przedmiotami i gwarem ludzi, którzy coraz częściej tu zaglądają, tak jak przewodniczący rady gminy, nasz mieszkaniec – sołtys kiwa głową w stronę Jacka Rusińskiego. – Nic, tylko się cieszyć, że to miejsce tak rozkwita. A pomyśleć, że kiedyś to jedynie pająki tu urzędowały!

1.500 książek, regały, lada biblioteczna, szafa na dokumenty, stoliki i krzesła trafią pod opiekę dyrektor Januszewskiej. – Już moja w tym głowa, żeby urządzić filię biblioteki z prawdziwego zdarzenia – zapowiada pani Elżbieta. – Myślę, że najwcześniej uda nam się to zrobić we wrześniu. Samo skatalogowanie i opieczętowanie książek zajmie mnóstwo czasu.

W dwóch największych salach świetlicy wkrótce zostaną zamontowane klimatyzatory. – Teraz panuje tu przyjemny chłodek, ale wystarczy jakaś większa impreza i poczułaby pani, jak się robi gorąco. 100 osób potrafi zrobić swoje – twierdzi sołtys.

A co ze sprzętem do siłowni? Jest tu bieżnia, stojak na ciężary, worek do boksowania, maty pod urządzenia i lustra na ścianę. – Te pakunki zostaną najszybciej rozpakowane! Chłopaki jeszcze dziś wszystko zamontują. Już nie mogli się doczekać – śmieje się A. Zalewski.

Do Nowego Kisielina przyjadą jeszcze kartony. W tej chwili kupowane jest wyposażenie do pięknie urządzonej kuchni. Potrzebnych jest kilka sprzętów agd, garnki, naczynia, sztućce, filiżanki...

Artykuły powiązane: 

Fundusz Integracyjny. Księgozbiór dla Nowego Kisielina już czeka

Kartony piętrzą się jedne na drugich. Tworzą solidną piramidę, bo jest ich aż 28. A kryją prawdziwe skarby... Półtora tysiąca książek dla Nowego Kisielina! Pachną nowością.

Bieżnia dla świetlicy w Nowym Kisielinie kupiona. To świetny sprzęt!

- Nasze panie mają zajęcia fitness, kilka razy w tygodniu, a sprzętu dla kobiet u nas jak na lekarstwo. Teraz to się zmieni – mówi syn sołtysa Nowego Kisielina, Bartłomiej Zalewski. Do siłowni ma trafić nowoczesna bieżnia z pieniędzy Funduszu Integracyjnego.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki