Fundusz Integracyjny – to wybraliśmy w Nowym Kisielinie

22 Marzec 2013
Nowy Kisielin – 198,6 tys. zł do wydania

Najwięcej pieniędzy mieszkańcy postanowili zainwestować w świetlicę. 50 tys. zł pochłonie urządzenie w budynku biblioteki, z komputerami i internetem. 19 tys. zł będzie kosztować założenie w świetlicy klimatyzacji, a za 14 tys. zł zostanie doposażona świetlicowa kuchnia. 9 tys. zł pójdzie na wyposażenie siłowni, która znajduje się w piwnicy budynku.

Przy ul. Syrkiewicza, tuż obok placu zabaw, ma powstać, za 35 tys. zł, wybrukowany plac festynowy z oświetleniem. – My tam urządzamy imprezy pod chmurką – opowiadał w styczniu „Łącznikowi” sołtys Andrzej Zalewski. - Miło, gdyby ludzie tańcowali na utwardzonej nawierzchni. Panie na pewno się ucieszą, że już im szpilki nie będą grzęzły w piachu...

20 tys. zł będzie kosztować projekt oświetlenia ul. Odrzańskiej, a 17,6 tys. zł projekt dokończenia chodnika (ul. Odrzańska). 4 tys. zł będzie kosztować rewitalizacja krzyża, który stoi przy głównej drodze, w sąsiedztwie przedszkola, świetlicy i przystanku. Za tę kwotę zostanie m.in. wymienione ogrodzenie i będą nasadzone rośliny.

Jest też pula 30 tys. zł, którą sołtys nazwał „Kinder niespodzianką” - zaproponował mieszkańcom, żeby przeznaczyli ją na dowolne, zgłoszone przez siebie zadania. Wolą większości będą to udogodnienia na ul. Odrzańskiej: przejścia dla pieszych i lustro drogowe przy przystanku numer 1.

Artykuły powiązane: 

Kinder niespodzianka z Nowego Kisielina

Trzy czwarte pieniędzy z Funduszu Integracyjnego mieszkańcy Nowego Kisielina wydadzą na bibliotekę i wyposażenie świetlicy. - Pozostałe 30 tys. zł to kinder niespodzianka - mówi sołtys Andrzej Zalewski.

Parking i scena festynowa – to potrzeby Nowego Kisielina

Zebranie wiejskie w Nowym Kisielinie za dwa tygodnie zdecyduje o podziale funduszu integracyjnego. – Ten fundusz jest dany przez miasto z dobrej woli, żeby wyciągnąć do nas rękę – przekonywał proboszcz kisielińskiej parafii ks. dr Andrzej Brenk.