Fundusz Integracyjny – to wybraliśmy w Nowym Kisielinie

22 Marzec 2013
Nowy Kisielin – 198,6 tys. zł do wydania

Najwięcej pieniędzy mieszkańcy postanowili zainwestować w świetlicę. 50 tys. zł pochłonie urządzenie w budynku biblioteki, z komputerami i internetem. 19 tys. zł będzie kosztować założenie w świetlicy klimatyzacji, a za 14 tys. zł zostanie doposażona świetlicowa kuchnia. 9 tys. zł pójdzie na wyposażenie siłowni, która znajduje się w piwnicy budynku.

Przy ul. Syrkiewicza, tuż obok placu zabaw, ma powstać, za 35 tys. zł, wybrukowany plac festynowy z oświetleniem. – My tam urządzamy imprezy pod chmurką – opowiadał w styczniu „Łącznikowi” sołtys Andrzej Zalewski. - Miło, gdyby ludzie tańcowali na utwardzonej nawierzchni. Panie na pewno się ucieszą, że już im szpilki nie będą grzęzły w piachu...

20 tys. zł będzie kosztować projekt oświetlenia ul. Odrzańskiej, a 17,6 tys. zł projekt dokończenia chodnika (ul. Odrzańska). 4 tys. zł będzie kosztować rewitalizacja krzyża, który stoi przy głównej drodze, w sąsiedztwie przedszkola, świetlicy i przystanku. Za tę kwotę zostanie m.in. wymienione ogrodzenie i będą nasadzone rośliny.

Jest też pula 30 tys. zł, którą sołtys nazwał „Kinder niespodzianką” - zaproponował mieszkańcom, żeby przeznaczyli ją na dowolne, zgłoszone przez siebie zadania. Wolą większości będą to udogodnienia na ul. Odrzańskiej: przejścia dla pieszych i lustro drogowe przy przystanku numer 1.

Artykuły powiązane: 

Kinder niespodzianka z Nowego Kisielina

Trzy czwarte pieniędzy z Funduszu Integracyjnego mieszkańcy Nowego Kisielina wydadzą na bibliotekę i wyposażenie świetlicy. - Pozostałe 30 tys. zł to kinder niespodzianka - mówi sołtys Andrzej Zalewski.

Parking i scena festynowa – to potrzeby Nowego Kisielina

Zebranie wiejskie w Nowym Kisielinie za dwa tygodnie zdecyduje o podziale funduszu integracyjnego. – Ten fundusz jest dany przez miasto z dobrej woli, żeby wyciągnąć do nas rękę – przekonywał proboszcz kisielińskiej parafii ks. dr Andrzej Brenk.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki