Fundusz Integracyjny. Księgozbiór dla Nowego Kisielina już czeka

20 Lipiec 2013
Kartony piętrzą się jedne na drugich. Tworzą solidną piramidę, bo jest ich aż 28. A kryją prawdziwe skarby... Półtora tysiąca książek dla Nowego Kisielina! Pachną nowością.

Pomieszczenie magazynowe urzędu miasta jest już mocno zastawione. Wszędzie kartony, paczki, pakunki, worki... To tu trafiają przedmioty zakupione w ramach Funduszu Integracyjnego. Spokojnie czekają, aż urzędnicy dopełnią formalności. Wtedy będą mogły trafić do adresatów. Do mieszkańców sołectw, których życzeniem było, by przeznaczyć pieniądze z puli Funduszu na takie, a nie inne zakupy.

Większość z pakunków pojedzie do świetlicy, do Nowego Kisielina. To też najbardziej okazałe paczki. Jest tu wyposażenie siłowni – bieżnia (6.499 zł), worek bokserski na łańcuchu (159,90 zł), stojak na ciężary (335 zł), maty gumowe pod urządzenia (297,84 zł), o ścianę opierają się wielkie lustra (1.200 zł). Największe kartony kryją dwa klimatyzatory (18.757,50 zł) i meble do pomieszczenia bibliotecznego - regały, ladę, krzesła, stoliki, szafę (6.750 zł).

Mnie jednak najbardziej ciągnie w stronę nieco skromniejszych gabarytowo, ale tworzących wielką piramidę kartonów. Są w nich książki. I to ile! Dokładnie 1.557 egzemplarzy! Kto choć raz powąchał kartki nowiutkiej książki, zrozumie, dlaczego po otwarciu kartonu aż zakręciło mi się w głowie. Robimy zdjęcie tym skarbom, trzeba je na potrzeby sesji wyjąć z pakunków, mam więc okazję dotknąć, przewertować, powdychać... W 28 kartonach kryje się imponujący księgozbiór. Są tu tytuły z przeróżnych dziedzin... Widzę i „Lalkę” Prusa, i „Baśnie” Andersena, jest „Świnka Peppa”, „Harry Potter”, „Hobbit” i „Zmierzch”, Danielle Steel, Nora Roberts, Harlan Coben, Tom Clancy, Stieg Larsson... Jest słownik polsko-angielski i przewodnik po Chorwacji, „103 ciasta siostry Anastazji”, „ABC robót na drutach” i „Żywienie kobiet w ciąży”. Będzie co czytać!

W magazynie są też pakunki dla Drzonkowa. To dwa namioty biesiadne (6.362 zł). Każdy z nich ma wymiary 5 na 10 metrów. Są białe, z oknami. – Byłyby jak znalazł na szykujący się w Drzonkowie festyn – uśmiecha się Anna Szatkowska z urzędu miasta, która pilotuje zakupy rzeczowe w ramach Funduszu Integracyjnego.

W tej chwili urzędniczka zajmuje się zakupami do kuchni w kisielińskiej świetlicy. Lista jest długa. Za 14 tys. zł trzeba kupić naczynia, garnki, sztućce, szklanki, filiżanki, sprzęt agd, ten drobny (np. mikser), i ten większy (np. zmywarka). To będzie kompletne wyposażenie kuchni, nic, tylko urządzać smakowite imprezy!

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki