Teren wokół krzyża już uporządkowany

16 Październik 2013
W środę komisja zgromadzona wokół skweru w centrum Nowego Kisielina obejrzała wykonane prace i dość szybko je zaakceptowała.

To kolejne zadanie przegłosowane przez mieszkańców w ramach Funduszu Integracyjnego.  Placyk w centrum wsi jest już bardzo elegancki – nowa ul. Syrkiewicza, przystanek, parking. Do pełni szczęścia brakowało jeszcze uporządkowania terenu na skwerze wokół krzyża, gdzie straszył stary, poniemiecki płotek.

- Renowacja ogrodzenia i zagospodarowania terenu wokół krzyża to wszystko zostało wykonane zgodnie z porozumieniem między gminą a miastem. Stare ogrodzenie zostało zdemontowane i wyczyszczone. Teraz teren jest bardzo zadbany - ocenia Ryszard Huczek kierownik referatu infrastruktury technicznej urzędu gminy

Płotek był największym problemem. - Wykonawca miał spore trudności, trzeba było wymienić wiele części ponieważ były kompletnie skorodowane. Uważam, że zadanie zostało porządnie wykonane- mówi Izabela Bernaczyk – Borek, która z ramienia miasta nadzorowała inwestycję.

Zadowolony jest sołtys Andrzej Zalewski. - Mieszkańcy też. Miałem oko na te prace. To było takie miejsce w środku wsi, które nas szpeciło. Teraz wszystko jest pięknie porobione i to napawa nas dumą - mówi sołtys.

Prace wykonała firma Dachrem z Przylepu.

(kg)