Sołtysi o podziale Funduszu Integracyjnego

30 Marzec 2013
Racula 377,8 tys. zł

Sołtys Tomasz Sroczyński:
- Jeżeli mieszkańcy tak zagłosowali, to znaczy, że to dla nich było najważniejsze. Na świetlicę czekali prawie od dekady. Jest duża szansa, że teraz oprócz orlika, świetlica stanie się najważniejszym miejscem we wsi. Robiliśmy kiedyś analizę potrzeb mieszkańców i wyszło nam, że w pierwszej trójce najważniejszych inwestycji, oprócz kanalizacji i dróg, znalazła się właśnie świetlica. Jeżeli do tych pieniędzy dołożymy środki z gminy oraz pieniądze unijne, to będzie możliwy kapitalny remont świetlicy. Ponad 20 tys. zł na monitoring przy placu festynowym podniesie poziom bezpieczeństwa i odstraszy chuliganów. W planach mamy budowę sceny przy ul. Rodła, przy placu festynowym.

(kg)

Artykuły powiązane: 

Sołtysi oceniają podział Funduszu Integracyjnego

- Czekaliśmy na remont świetlicy od 1998 r., ale nigdy nie było na to pieniędzy. Nie udało mi się to nawet, kiedy byłem radnym. Teraz czekamy na realizację tej inwestycji i trzymam kciuki, by wszystko się udało - mówi Piotr Przespolewski sołtys Zatonia.

Sołtysi oceniają podział Funduszu Integracyjnego – cz. 2

- Na sesji rady miasta mówi się, że branie pieniędzy z funduszu jest niemoralne, a ja mam przykre wrażenie, że to radni forsują swoje interesy, co było widoczne w czasie uchwalania dotacji dla Jan – komentuje sołtys Monika Turzańska.