W mieście ruszyły konsultacje

17 Czerwiec 2014
We wtorek zielonogórzanie głosowali już od rana. Czy połączyć miasto z gminą? Na to pytanie mogli odpowiadać w szkole, na deptaku, w urzędzie, a nawet na działce…

Urny do głosowania najwcześniej pojawiły się w miejskich instytucjach. My przyglądaliśmy się jak jedną z nich opatrują pieczęciami pracownicy ZGKiM-u. Ogromna urna stanęła tuż przy punkcie informacyjnym, każdy odwiedzający zakład będzie mógł oddać tu swój głos. Niemalże po sąsiedzku, po drugiej stronie ulicy, w MZK „działa” urna przenośna. To mniejsze pudełko, które łatwo przetransportować z miejsca na miejsce. Jako jeden z pierwszych zagłosował tu Dariusz Bartoszewicz.
- Oddałem swój głos i uważam, że powinien tak zrobić każdy zielonogórzanin. Starałem się być na bieżąco z informacjami i dlatego wybrałem opcję TAK – mówił kierowca autobusu.

Urny stanęły także w miejskich przedszkolach i szkołach. Przy urnie w SP 11 wcześnie stawiła się Beata Nowak. - Cieszę z tego, że nasze miasto może być większe. Jestem pewna, że konsultacje wyjdą na TAK. Zresztą, połączenie i tak jest nieuniknione, bo właściwie już od lat społeczności gminy i miasta przenikają się – tłumaczyła pani pedagog.

Tuż po 11.00 pierwsze głosy wpadły do urny stojącej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym.
- Wiem o co chodzi. Temat był poruszany w lokalnej telewizji, „Łącznik” stale o tym pisze. Uważam, że na połączeniu skorzystają mieszkańcy miasta i gminy. Społeczeństwo jest dojrzałe i myślę, że podejmie decyzję świadomie – przyznała Krystyna Rajska.

Mieszkańcy chętnie głosowali też w centrum miasta. Przechodzący deptakiem mogli odebrać karty do głosowania w drewnianym domku przy pomniku Bachusa.
- Trzymam kciuki za naszego prezydenta, on ma cierpliwość, ja takiej nie mam – podzieliła się refleksją Alicja Sawicka.
- Zielona Góra poszerzy swoje terytorium, a mieszkańcy gminy będą mogli korzystać ze wszystkich miejskich udogodnień – dodała Agnieszka Źrebiec.

Głosujemy do 30 czerwca.

(kg)

Artykuły powiązane: 

Od wtorku konsultacje w mieście

Chcesz połączenia miasta z gminą? Weź udział w konsultacjach i zagłosuj. To patriotyczny obowiązek. Zaczynamy we wtorek!

Proszę Was o poparcie!

Przed nami najważniejsza decyzja dotycząca naszej małej ojczyzny, Zielonej Góry. Rozpoczynamy głosowanie w sprawie połączenia miast z gminą! 18 maja mieszkańcy gminy, w referendum zdecydowali, że chcą połączenia. Tego w Polsce jeszcze nikt nie zrobił. My jesteśmy wyjątkowi. Jako pierwsi chcemy doprowadzić do zgodnego połączenia dwóch samorządów. Nie da się tego zrobić bez wsparcia współobywateli.

To co, łączymy się? Jak głosować?

Tak lub nie! Na pytanie, czy połączyć miasto z gminą odpowiedzą teraz mieszkańcy Zielonej Góry. We wtorek ruszają konsultacje w tej sprawie. W jaki sposób i gdzie można zagłosować?