Proszę Was o poparcie!

16 Czerwiec 2014
Przed nami najważniejsza decyzja dotycząca naszej małej ojczyzny, Zielonej Góry. Rozpoczynamy głosowanie w sprawie połączenia miast z gminą! 18 maja mieszkańcy gminy, w referendum zdecydowali, że chcą połączenia. Tego w Polsce jeszcze nikt nie zrobił. My jesteśmy wyjątkowi. Jako pierwsi chcemy doprowadzić do zgodnego połączenia dwóch samorządów. Nie da się tego zrobić bez wsparcia współobywateli.

Mieszkańcy gminy już powiedzieli TAK!
Teraz my, zielonogórzanie, musimy zrobić to samo! Powiedzieć TAK! Chcemy połączenia miasta z gminą! Bo to jest dobre dla nas wszystkich.

Uważam, że to nasz patriotyczny obowiązek. Wiem z badań, publikacji i osobistych spotkań, że większość zielonogórzan popiera ten pomysł. Jednak to za mało. Słowne poparcie nie wystarczy. Potrzebujemy Państwa głosów, aby pokazać, że zielonogórzanom zależy na tym historycznym kroku. Musimy udowodnić sceptykom, że jesteśmy społecznością otwartą, potrafiącą przeprowadzić projekty, które nigdzie się nie udały. To powód do dumy! I olbrzymi kapitał pozwalający śmielej patrzeć w przyszłość.

Dlatego proszę Was, zielonogórzanie, o poparcie! Weźcie udział w konsultacjach. Razem budujmy lepsze miasto. Wystarczy w formularzu wstawić krzyżyk w odpowiednim polu. Tylko tyle. I aż tyle!
Razem możemy więcej.

Janusz Kubicki
prezydent Zielonej Góry