To co, łączymy się? Jak głosować?

16 Czerwiec 2014
Tak lub nie! Na pytanie, czy połączyć miasto z gminą odpowiedzą teraz mieszkańcy Zielonej Góry. We wtorek ruszają konsultacje w tej sprawie. W jaki sposób i gdzie można zagłosować?

Ruszamy! Od wtorku aż do końca czerwca, będziemy głosować w sprawie połączenia miasta z gminą. Jak wyrazić swoją opinię? Wystarczy wypełnić specjalną kartę, którą wręczy nam ankieter upoważniony do tej pracy przez prezydenta miasta. Na ulice i do domów zielonogórzan wyruszą 32 takie osoby, młodzi ludzie, studenci, będą oni mieć odpowiednie zaświadczenia.

Kartę możemy też pobrać w punktach konsultacyjnych – będzie ich w mieście 51, m.in. w urzędzie, na deptaku, w CRS, w miejskich zakładach, przedszkolach, szkołach, w bibliotece wojewódzkiej (pełna lista na stronie obok). W każdym punkcie będzie osoba, która posłuży pomocą, udzieli informacji.

Karty są wydrukowane na specjalnym papierze, zostały ponumerowane i ostemplowane. Na karcie znajduje się jedno pytanie, identyczne jak to, na które odpowiadali 18 maja mieszkańcy gminy: „Czy jest Pan/Pani za połączeniem dwóch jednostek samorządu terytorialnego - Miasta Zielona Góra – na prawach powiatu i Gminy Zielona Góra, w wyniku czego powstanie jedna jednostka samorządu terytorialnego – Miasto Zielona Góra – na prawach powiatu, obejmujące swym zasięgiem granice administracyjne obu połączonych jednostek samorządu terytorialnego?”

Do wyboru mamy dwie odpowiedzi: TAK lub NIE. Wystarczy postawić krzyżyk w kratce obok wybranej przez nas opcji. I wrzucić kartę do specjalnej, zaplombowanej urny. Koniec! Proste? To co, głosujemy? Do dzieła!

(dsp)