Od poniedziałku rozpoczyna się remont ul. Batorego

5 Maj 2013
Kierowcy – nie bójcie się! Od razu cała ulica nie będzie zamknięta. Remont rozpocznie się od wybudowania ronda na skrzyżowaniu ul. Batorego i Energetyków.

Remont Batorego to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych. (inne inwestycje drogowe) Ulicę czeka gruntowna przebudowa z całkowitą wymianą nawierzchni i podbudowy (odcinek od Dworcowej do Energetyków). Niektóre fragmenty zostaną poszerzone, umożliwiając wytyczenie lewoskrętów. Ułatwi to komunikację, bo samochody chcące skręcić w osiedle nie będą tamowały ruchu. Zostanie też przeniesiony przystanek autobusowy. Na skrzyżowaniu z ul. Energetyków powstanie rondo.
Batorego to bardzo obciążona ulica. I bardzo wąska. Wyłączenie jej z ruchu natychmiast oznacza kłopoty mieszkańców z dojazdem, bo nie ma tutaj ulic alternatywnych umożliwiającym  łatwe wytyczenie objazdów. Dlatego prace podzielono na trzy etapy.


- Pracę rozpoczniemy od wybudowania ronda. Dopiero gdy będzie ono gotowe wyłączymy z ruchu fragment ulicy od Energetyków do ul. Rajskiej. Mieszkańcy będą mogli wjechać na ulicę przez rondo – tłumaczy Paweł Urbańki, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.
I etap – budowa ronda ma potrwać do końca czerwca.
Wykonawcą jest firma Mota-Engil. Koszt inwestycji – 6,5 mln zł. Remont Batorego jest finansowany z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych („schetynówki”) – 3 mln.

(tc)
 

Artykuły powiązane: 

Największa od lat inwestycja drogowa - 36 mln zł na przebudowę Trasy Północnej

Sukces! Mamy pieniądze na kapitalny remont Trasy Północnej. – To będzie chyba największa inwestycja drogowa w województwie, realizowana przez samorząd – cieszy się prezydent Janusz Kubicki. Co najważniejsze, miasto będzie to kosztować niewiele – tylko 5,4 mln zł.