VI Turniej Wsi w Raculi (ZDJĘCIA)

11 Maj 2014
Turniej wsi w Raculi to oczko w głowie sołtysa Tomasza Sroczyńskiego. To dzięki jego zaangażowaniu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Wsi Racula, turniej każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników.

W tym roku wystartowało 10 wiejskich drużyn. Każda w koszulce reklamującej uroki życia w rodzinnej wsi. Walczono w bardzo wymagających kategoriach: rzut kartoflem do wiadra, rzut oponą, nawlekanie nitki na igłę czy przeciąganie liny. Dla dzieci przygotowano specjalny program rozrywkowy w wykonaniu klauna Bodzio oraz grupy artystycznej z gimnazjum w Drzonkowie. Dla łasuchów przygotowano stoiska z domowymi wypiekami oraz potrawami z grilla.

Organizatorzy spodziewali się około 300 gości. Piękna pogoda zwabiła tłumy. Zabrakło miejsc parkingowych. VI Turniej Wsi zwyciężyła drużyna z Raculi, broniąc tytułu sprzed roku.

(pm)

Artykuły powiązane: 

W Przylepie Turbo dżdżownice i policjanci (ZDJĘCIA)

Stowarzyszenie Rowerem do Przodu zaprosiło mieszkańców gminy i miasta do wspólnej zabawy na terenie lotniska w Przylepie. Według organizatorów, przybyło około 300 wielbicieli rowerów, koszykówki, lotniczych pokazów oraz muzyki elektronicznej.

Stare samochody i podniebne drony w Nowym Kisielinie (ZDJĘCIA)

Piękne słońce od początku towarzyszyło uczestnikom sobotniego pikniku na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Największe zainteresowanie wzbudziły zabytkowe samochody oraz pokaz uzbrojenia IV Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.