Panattoni stawia gigantyczną halę w Nowym Kisielinie

15 Wrzesień 2017
To inwestycja jakiej Zielona Góra dawno nie widziała. Firma Panattoni buduje w Nowym Kisielinie wielką halę. Same mury mają kosztować przynajmniej 150 mln zł.

- Jak się jedzie obwodnicą Nowego Kisielina, od razu widać wielki baner Panattoni. Za nim powstaje jakaś fabryka – dziwiła się Joanna, mieszkanka Zaboru, która codziennie jeździ tędy do pracy w Zielonej Górze.

- Eee… tam, z drogi to niewiele widać. Trzeba wjechać na górkę – prezydent Janusz Kubicki co pewien czas objeżdża tereny Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Zagląda przez płot na budowę. Po lewej widać już powstającą halę. Po prawej przez 200-300 metrów ciągną się słupy.

- Tu będzie 7,5 ha pod dachem – kręci głową z uznaniem.  – Dopiero tu w pełni widać rozmach prowadzonych inwestycji. Nasze miasto idzie do przodu, czhyba jako jedno z niewielu w Polsce z aż taką dynamiką. Panattoni to europejski potentat. Mam cichą nadzieję, że powstaną wkrótce kolejne inwestycje wspierane przez tę firmę. Należy się z tego cieszyć. Co ważne, w tempie ekspresowym musimy myśleć o nowych terenach, by być przygotowanym na to, że te w Nowym Kisielinie się lada moment skończą, choć będą kolejni chętni do inwestowania.

Panattoni to specyficzna firma inwestująca w wielu miejscach w Polsce. Buduje hale magazynowe lub fabryczne pod potrzeby inwestorów i je im wynajmuje.

- Park przemysłowo-logistyczny w Zielonej Górze w dużej mierze przeznaczony jest dla producentów. Hale są tak budowane, by mogły służyć zarówno pod magazyny, jak i do produkcji – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Inwestor kupił 14 ha gruntu i zobowiązał się, że postawi trzy hale  o powierzchni od 7,5 ha do 9 ha. Wygląda na to, że raczej dąży do górnej granicy.

Magistrat nie ma oficjalnych informacji, jakie konkretnie firmy wynajmą nowe hale. Powinny się pojawić na początku przyszłego roku i będą to firmy produkcyjne. Mówi się też o możliwości stworzenia call center. – Praktyka pokazuje, że Panattoni nie stawia hal, nie mając potencjalnych klientów – dodaje wiceprezydent Lesicki.

Panattoni Park Zielona Góra to już trzeci projekt tego dewelopera w województwie lubuskim.  Wcześniej zrealizowane zostały projekty BTS dla Faurecii w Gorzowie Wielkopolskim oraz dla Ideal Automotive w Zielonej Górze.

- Zielona Góra to dynamicznie rozwijający się region, który cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów z Polski i zagranicy. Obecnie w budowie jest hala o powierzchni ponad 6.000 mkw, oddanie jej planowane jest na I kwartał 2018 r. – informuje Anita Pietrykowska z działu marketingu Panattoni.

Jedni działalność w Nowym Kisielinie rozpoczynają, inni ją rozwijają. W tym tygodniu ogólnopolskie media podały, że eobuwie.pl – zielonogórska firma handlująca obuwiem – postawi kolejne hale w Nowym Kisielinie.  Inwestor nabył kolejne trzy działki o powierzchni 4,6 ha.

W ramach przedsięwzięcia powstanie hala o powierzchni około 20 tys. mkw. Wewnątrz umiejscowione będą magazyny wysokiego składowania z podłogą techniczną - trzy kondygnacyjne. Około 75 proc. powierzchni hali stanowić będzie powierzchnia magazynowa.

Inwestor deklaruje poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 35 mln zł i zatrudnienie co najmniej 120 nowych pracowników.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Inwestor z Bawarii zatrudni 400 osób

Jest się z czego cieszyć! Firma Ideal Automotive z Bawarii wybuduje w Zielonej Górze zakład obsługujący największe koncerny samochodowe. – Inwestycja łącznie kosztować będzie ok. 60 mln zł i docelowo pracę znajdzie tutaj 400 osób – oficjalnie ogłosili we wtorek prezes Ideal Automotive Stefan Frey i prezydent Janusz Kubicki.

Wielkie inwestycje w Nowym Kisielinie

To jest dobry tydzień. W środę firma Spinko z Leszna kupiła działkę pod fabrykę, w którą zainwestuje ok. 60 mln zł. W czwartek firma Ideal z Bawarii oficjalnie uruchomiła u nas produkcję. Kosztować ich to będzie 100 mln zł.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki