Panattoni stawia gigantyczną halę w Nowym Kisielinie

15 Wrzesień 2017
To inwestycja jakiej Zielona Góra dawno nie widziała. Firma Panattoni buduje w Nowym Kisielinie wielką halę. Same mury mają kosztować przynajmniej 150 mln zł.

- Jak się jedzie obwodnicą Nowego Kisielina, od razu widać wielki baner Panattoni. Za nim powstaje jakaś fabryka – dziwiła się Joanna, mieszkanka Zaboru, która codziennie jeździ tędy do pracy w Zielonej Górze.

- Eee… tam, z drogi to niewiele widać. Trzeba wjechać na górkę – prezydent Janusz Kubicki co pewien czas objeżdża tereny Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Zagląda przez płot na budowę. Po lewej widać już powstającą halę. Po prawej przez 200-300 metrów ciągną się słupy.

- Tu będzie 7,5 ha pod dachem – kręci głową z uznaniem.  – Dopiero tu w pełni widać rozmach prowadzonych inwestycji. Nasze miasto idzie do przodu, czhyba jako jedno z niewielu w Polsce z aż taką dynamiką. Panattoni to europejski potentat. Mam cichą nadzieję, że powstaną wkrótce kolejne inwestycje wspierane przez tę firmę. Należy się z tego cieszyć. Co ważne, w tempie ekspresowym musimy myśleć o nowych terenach, by być przygotowanym na to, że te w Nowym Kisielinie się lada moment skończą, choć będą kolejni chętni do inwestowania.

Panattoni to specyficzna firma inwestująca w wielu miejscach w Polsce. Buduje hale magazynowe lub fabryczne pod potrzeby inwestorów i je im wynajmuje.

- Park przemysłowo-logistyczny w Zielonej Górze w dużej mierze przeznaczony jest dla producentów. Hale są tak budowane, by mogły służyć zarówno pod magazyny, jak i do produkcji – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Inwestor kupił 14 ha gruntu i zobowiązał się, że postawi trzy hale  o powierzchni od 7,5 ha do 9 ha. Wygląda na to, że raczej dąży do górnej granicy.

Magistrat nie ma oficjalnych informacji, jakie konkretnie firmy wynajmą nowe hale. Powinny się pojawić na początku przyszłego roku i będą to firmy produkcyjne. Mówi się też o możliwości stworzenia call center. – Praktyka pokazuje, że Panattoni nie stawia hal, nie mając potencjalnych klientów – dodaje wiceprezydent Lesicki.

Panattoni Park Zielona Góra to już trzeci projekt tego dewelopera w województwie lubuskim.  Wcześniej zrealizowane zostały projekty BTS dla Faurecii w Gorzowie Wielkopolskim oraz dla Ideal Automotive w Zielonej Górze.

- Zielona Góra to dynamicznie rozwijający się region, który cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów z Polski i zagranicy. Obecnie w budowie jest hala o powierzchni ponad 6.000 mkw, oddanie jej planowane jest na I kwartał 2018 r. – informuje Anita Pietrykowska z działu marketingu Panattoni.

Jedni działalność w Nowym Kisielinie rozpoczynają, inni ją rozwijają. W tym tygodniu ogólnopolskie media podały, że eobuwie.pl – zielonogórska firma handlująca obuwiem – postawi kolejne hale w Nowym Kisielinie.  Inwestor nabył kolejne trzy działki o powierzchni 4,6 ha.

W ramach przedsięwzięcia powstanie hala o powierzchni około 20 tys. mkw. Wewnątrz umiejscowione będą magazyny wysokiego składowania z podłogą techniczną - trzy kondygnacyjne. Około 75 proc. powierzchni hali stanowić będzie powierzchnia magazynowa.

Inwestor deklaruje poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 35 mln zł i zatrudnienie co najmniej 120 nowych pracowników.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Inwestor z Bawarii zatrudni 400 osób

Jest się z czego cieszyć! Firma Ideal Automotive z Bawarii wybuduje w Zielonej Górze zakład obsługujący największe koncerny samochodowe. – Inwestycja łącznie kosztować będzie ok. 60 mln zł i docelowo pracę znajdzie tutaj 400 osób – oficjalnie ogłosili we wtorek prezes Ideal Automotive Stefan Frey i prezydent Janusz Kubicki.

Wielkie inwestycje w Nowym Kisielinie

To jest dobry tydzień. W środę firma Spinko z Leszna kupiła działkę pod fabrykę, w którą zainwestuje ok. 60 mln zł. W czwartek firma Ideal z Bawarii oficjalnie uruchomiła u nas produkcję. Kosztować ich to będzie 100 mln zł.