Myśmy w Zawadzie już zdecydowali

27 Styczeń 2014
- Marzy nam się grill, miejsce na ognisko, plac sportowy i siłownia na świeżym powietrzu. Te marzenia mogą się spełnić – o zagospodarowaniu placu w Zawadzie mówi sołtys Jan Smoter.

W ubiegłym roku na zebraniu wiejskim mieszkańcy Zawady zdecydowali, że z puli wynoszącej ponad 280 tys. zł, 30 tys. zł trafi na budowę chodnika przy ul. Zielonogórskiej, a 50 tys. na remont chodnika przy ul. Szkolnej. Pozostałe 200 tys. zł posłuży na uaktualnienie projektu budowy placu rekreacyjno-sportowego przy ul. Sportowej oraz rozpoczęcie realizacji tego przedsięwzięcia. Z kolei przyszłoroczna pula przyznana w 2014 roku, czyli kolejne 280 tys. w całości, będzie przeznaczona na dokończenie inwestycji.

- Na pierwszą część zadania wyłoniliśmy już wykonawcę. Będzie odpowiedzialny za ułożenie nawierzchni boiska, montaż piłko-chwytów i bramek. Na pozostałą część placu rekreacyjno-sportowego przy ul. Sportowej robiona jest właśnie dokumentacja –mówi dyr. Wydziału Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta Paweł Urbański i dodaje. - Jak dostaniemy drugą część dokumentacji, to szybko trzeba będzie uzgodnić co robić dalej.

Na razie plac rekreacyjno-sportowy przy ul. Sportowej przypomina porośnięte trawą pole, a wszelkie prace będą musiały poczekać do końca zimy. Wtedy będzie można zdecydować co  wykonywane będzie jako pierwsze.

- O ile na części placu, ma być położony dywanik z trawy, to oznacza, że niezbędne będzie nawadnianie tego terenu. Wiem, że przez rok po zakończeniu inwestycji o obiekt, w tym właśnie cześć trawiastą, będzie dbała firma, która wygra przetarg. Co potem, kiedy trawa nie będzie już podlewana. Za pieniądze z miasta oczywiście dziękujemy, ale może ich nie starczyć na system nawadniający. Boję się, że wszystko wyschnie – już teraz martwi się o przyszłość tego miejsca Jan Smoter, sołtys Zawady.

Zarówno sołtysowi, jak i mieszkańcom, marzy się także ogrodzenie tego terenu. Myślą również o jak najefektywniejszym wykorzystaniu placu.

- My jako wieś, w kontekście wspólnych imprez plenerowych, czy festynów, właściwie nie mamy gdzie się podziać. Przy Sportowej, marzy nam się grill, miejsce na ognisko, plac sportowy i siłownia na świeżym powietrzu. Te marzenia mogą się spełnić – o zagospodarowaniu terenu w Zawadzie mówi sołtys Smoter. 

(kg)

Podpis pod zdjęcie / - W ubiegłym roku plac rekreacyjno-sportowy przy Sportowej w niczym nie przypominał miejsc spotkań dla mieszkańców Zawady. Liczę, że niedługo to się zmieni – mówi Jan Smoter sołtys Zawady.

 

 

Artykuły powiązane: 

Przybyło chodników w pięciu wsiach

- To taka chodnikowa rewolucja, bo tu był kawałek i tam kawałek, a dopiero teraz to jest coś – mówi Magdalena Andelt z Suchej, patrząc na świeżo położoną kostkę. Za sprawą Funduszu Integracyjnego przybyło chodników w pięciu wsiach.

Raz-dwa i chodnik już jest

Firma Budmil ze Starego Kisielina pozytywnie zaskoczyła nas tempem prowadzenie inwestycji. W ramach Funduszu Integracyjnego miała położyć fragment nowego chodnika w Zawadzie. Zrobiła to w kilka dni!
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki