Fundusz Integracyjny. Namioty trafiły do Drzonkowa

4 Sierpień 2013
- Te namioty, które dziś przekazuję pani sołtys, zostały zakupione z waszej inicjatywy i z waszych potrzeb. Niech dobrze wam służą. Przydadzą się chyba na dożynki? - mówił prezydent Janusz Kubicki przekazując sprzęt Renacie Woźniak, sołtysce Drzonkowa.

W poniedziałek  jedziemy z kartonami do Drzonkowa. To niby tylko dwa namioty, ale pakunków jest sporo. I sporo też ważą! - Bo to nie są zwykłe namioty. Tylko takie imprezowe. Wielkie! 5 metrów na 10 metrów. Z oknami. Białe – tłumaczy sołtys, Renata Woźniak. Towarzyszą jej członkinie Rady Sołeckiej – Janina Mała i Mariola Szkwarek. Prezydent Kubicki gawędzi z paniami w świetlicy, w powietrzu unosi się zapach świeżo skoszonego zboża. – Mmmm. Pięknie pachnie. Przypomina mi się dzieciństwo, często bywałem u dziadków, na wsi. Dziadek używał jeszcze kosy – rozmarza się prezydent. – Pamiętam nawet jak robiłem sploty, to się chyba nazywało powrósło?

- Sprawdzimy pana! Proszę przyjechać do nas przed dożynkami. Będziemy pleść ogromny wieniec. Mamy zamiar znów wygrać w gminnym konkursie– śmieją się panie. To właśnie na tę okoliczność w sali świetlicy gromadzone są pachnące snopki.

 - Te namioty, które dziś przekazuję pani sołtys, zostały zakupione z waszej inicjatywy i z waszych potrzeb. Niech dobrze wam służą. Przydadzą się chyba na dożynki? Kiedy to będzie? – pyta J. Kubicki.

– A 31 sierpnia. To święto całej gminy. Niedługo potem mamy Święto Pieczonego Ziemniaka. I na ten dzień namioty będą jak znalazł – mówi R. Woźniak. – Dziękujemy! I zapraszamy na festyny do Drzonkowa.

 

Daria Śliwińska-Pawlak

 

 

Artykuły powiązane: 

Wójt w Drzonkowie wspiera Fundusz Integracyjny

- Chcecie zbudować plac, ale macie za mało pieniędzy? To ja dołożę resztę! – zapowiedział podczas zebrania wiejskiego wójt, Mariusz Zalewski.

Drzonków: na Edenie będzie jaśniej

Chociaż mieszkańcy Drzonkowa za największy problem uznali stan dróg, to ćwierć miliona złotych z Funduszu Integracyjnego przeznaczyli na… oświetlenie ulic, kapliczkę i namioty.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki