100 mln zł na nową strefę przemysłową

16 Maj 2014
W czwartek otwarto do ruchu kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 z Międzyrzecza do Gorzowa. Wielka radość. Zielonogórzanie czekają kiedy budowa ruszy na południe i uzyskamy drugą nitkę ekspresówki. Ta ma powstać w ciągu trzech lat.

Budowa drugiej nitki ułatwi również ruch w mieście i gminie. – Przy okazji powstanie droga łącząca os. Pomorskie z Trasą Północną. W ciągu kilku minut będzie można dojechać np. do CRS na mecz Stelmetu.  – tłumaczy wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. – Miasto kilka lat temu zawarło porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, że pokryjemy część kosztów budowy łącznika.

Miasto już zrealizowało pierwszy element tego projektu – wybudowało rondo przy os. Pomorskim koło piekarni Mikulewicza. W większości droga pobiegnie przez teren gminy. I to tutaj, w przyszłości ma powstać nowa strefa przemysłowa. Już podczas budowy łącznika zostaną przewidziane zjazdy do strefy. Futurologia? - Na tym polega długofalowe działanie. Budujesz pierwszy park i szukasz inwestorów, a już planujesz stworzenie kolejnego. Przecież takie przygotowania trwają wiele lat – tłumaczy wiceprezydent Kaliszuk. – Kiedy zabudujemy park w Nowym Kisielinie, to akurat będziemy mieli nowe miejsce pod inwestycje.

Jednak większość przyszłego parku leży na terenie gminy, a ta niechętnie dokłada się do takich inwestycji . Uważa, że poszukiwanie inwestorów i walka o nowe miejsca pracy do zadanie wyłącznie prezydenta.

Artykuły powiązane: 

Jak będzie się zmieniać Zielona Góra do 2020 r.?

Przed nami ostatni wielki skok cywilizacyjny zasilany olbrzymimi unijnymi pieniędzmi. Już nigdy więcej do Polski nie napłynie tyle miliardów euro wsparcia. Nigdy nie napłynie ich tyle do Zielonej Góry. Miasto walczy o miliard złotych. Musimy te pieniądze jak najlepiej wykorzystać. I zdobyć ich jak najwięcej. Tylko jak?
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki