100 mln zł na nową strefę przemysłową

16 Maj 2014
W czwartek otwarto do ruchu kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 z Międzyrzecza do Gorzowa. Wielka radość. Zielonogórzanie czekają kiedy budowa ruszy na południe i uzyskamy drugą nitkę ekspresówki. Ta ma powstać w ciągu trzech lat.

Budowa drugiej nitki ułatwi również ruch w mieście i gminie. – Przy okazji powstanie droga łącząca os. Pomorskie z Trasą Północną. W ciągu kilku minut będzie można dojechać np. do CRS na mecz Stelmetu.  – tłumaczy wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. – Miasto kilka lat temu zawarło porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, że pokryjemy część kosztów budowy łącznika.

Miasto już zrealizowało pierwszy element tego projektu – wybudowało rondo przy os. Pomorskim koło piekarni Mikulewicza. W większości droga pobiegnie przez teren gminy. I to tutaj, w przyszłości ma powstać nowa strefa przemysłowa. Już podczas budowy łącznika zostaną przewidziane zjazdy do strefy. Futurologia? - Na tym polega długofalowe działanie. Budujesz pierwszy park i szukasz inwestorów, a już planujesz stworzenie kolejnego. Przecież takie przygotowania trwają wiele lat – tłumaczy wiceprezydent Kaliszuk. – Kiedy zabudujemy park w Nowym Kisielinie, to akurat będziemy mieli nowe miejsce pod inwestycje.

Jednak większość przyszłego parku leży na terenie gminy, a ta niechętnie dokłada się do takich inwestycji . Uważa, że poszukiwanie inwestorów i walka o nowe miejsca pracy do zadanie wyłącznie prezydenta.

Artykuły powiązane: 

Jak będzie się zmieniać Zielona Góra do 2020 r.?

Przed nami ostatni wielki skok cywilizacyjny zasilany olbrzymimi unijnymi pieniędzmi. Już nigdy więcej do Polski nie napłynie tyle miliardów euro wsparcia. Nigdy nie napłynie ich tyle do Zielonej Góry. Miasto walczy o miliard złotych. Musimy te pieniądze jak najlepiej wykorzystać. I zdobyć ich jak najwięcej. Tylko jak?