Nauczyciele świętowali w Palmiarni

16 Październik 2013
Chociaż do połączenia jeszcze nie doszło, to nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej w jednym miejscu – w Palmiarni. Jednak w różnych godzinach. Ci miejscy zebrali się w południe, ci z gminy wieczorem.

Wójt Mariusz Zalewski gratulował sukcesów 16 wyróżnionym pedagogom.

Jednym z nich była Barbara Jahołkowska ze szkoły podstawowej w Starym Kisielinie, gdzie uczy klasy młodsze. Opiekuje się drugą klasą.
Co trzeba zrobić, żeby zdobyć wyróżnienie?

- Trzeba się bardzo starać. Wymyślać rzeczy dodatkowe i ciągle szukać czegoś nowego – odpowiadała B. Jahołkowska. – Mimo, że w szkole uczę już 29 lat, wciąż przez wiele godzin przygotowuję lekcje w domu. Teraz jest łatwiej niż na początku mojej pracy, bo np. zadania do zabaw można skserować, kiedyś musiałam je pisać lub rysować przez kalkę.

W tym roku nauczycielka postanowiła założyć kółko matematyczne. Dla uczniów drugiej klasy! Trudno w to uwierzyć, ale przychodzi na nie 14 dzieci. – Rodzice uznali, że warto. Teraz dużo się mówi, żeby w szkołach bardziej kłaść nacisk na matematykę, która jest obowiązkowa na maturze – tłumaczyła.

- Maluchy już rozwiązują zadania matematyczne?
- Nie. Chodzi o umiejętność logicznego myślenia. Warto ją u dzieci rozwijać. Nie umieją dobrze czytać, ale różne problemy w formie zabawy mogą rozwiązywać – odpowiadała B. Jahołkowska, która również prowadzi… kółko artystyczne.

B. Jahołkowska od początku kariery uczy w Starym Kisielinie. Tu mieszkała przez wiele lat, później przeprowadziła się na os. Pomorskie.

Spotkanie gminnych nauczycieli uświetnił ponadgodzinny koncert solistów z teatrów muzycznych w Poznaniu i Łodzi, którzy do wykonania ostatniego numeru zaprosili na scenę wójta Zalewskiego i Jacka Rusińskiego, przewodniczącego rady gminy. To był hit wieczoru okraszony owacjami na stojąco.

Wyróżnieni nauczyciele:
Waldemar Dejnega
Anna Fediuk
Radosław Górski
Wioletta Grzezułka
Barbara Jahołkowska
Teresa Joachimiak
Urszula Juszczak
Małgorzata Klinowska
Bartłomiej Kobylański
Edyta Kosowska-Pallasch
Irena Miszczyk
Ireneusz Nijaki
Jolanta Szlachetka
Witold Towpik
Małgorzata Wojciechowska
Dorota Zalewska

 

Artykuły powiązane: 

Nauczyciel to brzmi dumnie!

- Wybitne wyniki w nauce moich uczniów to najlepsza motywacja do dalszej pracy i sygnał, że warto swoimi pasjami „zarażać” młodych ludzi – powiedziała polonistka Bożena Sicińska. We wtorek najlepsi miejscy nauczyciele odebrali nagrody prezydenta.