Nauczyciel to brzmi dumnie!

15 Październik 2013
- Wybitne wyniki w nauce moich uczniów to najlepsza motywacja do dalszej pracy i sygnał, że warto swoimi pasjami „zarażać” młodych ludzi – powiedziała polonistka Bożena Sicińska. We wtorek najlepsi miejscy nauczyciele odebrali nagrody prezydenta.

Chociaż do połączenia jeszcze nie doszło, to nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej w jednym miejscu – w palmiarni. Jednak w różnych godzinach. Ci miejscy zebrali się w południe, ci z gminy wieczorem.

Na spotkanie z prezydentem przyszło ponad 100 nauczycieli, wyróżnionych za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Doceniono także tych pedagogów, którzy pozyskiwali fundusze unijne na szkolne przedsięwzięcia. Pojawili się m.in. senator Stanisław Iwan i Radosław Wróbel, wicekurator oświaty.

- Gratuluję wspaniałych wyników, które świadczą o państwa zaangażowaniu i wielkiej pracy. Ciągle zmieniająca się oświata stwarza nauczycielom wiele problemów, dzisiaj jednak nie warto o nich wspominać, raczej cieszmy się z takich pedagogów, jakich ma nasze miasto – powiedział prezydent Janusz Kubicki.

Za osiągnięcia w pracy z uczniami, aż 25 nauczycieli otrzymało nagrody I stopnia. 41 osób zostało wyróżnionych nagrodami II stopnia.

- W zeszłym roku trafiła mi się prawdziwa perła, czyli uczeń, który w olimpiadzie z języka polskiego zajął pierwsze miejsce w kraju. Oprócz tego napisał najlepszą w kraju pracę z zakresu językoznawstwa – opowiadała Bożena Sicińska, nauczycielka w I LO, prywatnie mieszkanka Drzonkowa. - Jestem z zamiłowania i wykształcenia językoznawcą, byłym pracownikiem Uniwersytetu Zielonogórskiego ze stopniem doktora. I dlatego mogę powiedzieć, że w szkole, w liceum, ładuję uczniowskie akumulatory. Ten zeszły rok był dla mnie szczególny, bo czuję, że z Dominikiem, uczniem, który zdobył pierwsze miejsce, wspólnie zapracowaliśmy na ten sukces. Mam szczęście spotykać się z młodzieżą wymagającą, ambitną, intelektualnie rozbudzoną i zupełnie nie podzielam opinii, że młodzież tylko zajmuje się internetem i komputerowymi grami.

Zdaniem nagrodzonej nauczycielki, wyróżnienie za pracę pedagogiczną to impuls do dalszej pracy i ważny sygnał, że warto swoimi pasjami „zarażać” młodych ludzi.

Nagrodę II stopnia odebrała m.in. Joanna Smorczewska z zielonogórskiego przedszkola nr 3. - Pracuję już 23. rok, to jest mój wymarzony zawód. Muszę się przyznać, że kiedy chodziłam do przedszkola, to już wtedy mówiłam, że zostanę przedszkolanką. Zawsze lubiłam dzieci i szybko nawiązywałam z nimi kontakt. Uwielbiam z nimi przebywać – wyznała przedszkolanka. Jej zdaniem, kiedy zaczynała swoją pracę, rodzice więcej przebywali z dziećmi. – Dopiero od dwóch, trzech lat rodzice ponownie starają się więcej czasu poświęcać swoim dzieciom – mówiła J. Smorczewska.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki