Rondo PCK do przebudowy

16 Listopad 2012
To już pewne. Najbardziej niebezpieczne rondo w mieście zostanie przebudowane.

- We wtorek 20 listopada jest nadzwyczajna sesja. Zaproponuję na niej, żeby przeznaczyć 7,5 mln zł na przebudowę ronda – zapowiedział w czwartek prezydent Janusz Kubicki. Czemu akurat taka kwota? To efekt zakończonego przetargu.

- Zgłosiło się siedem firm, Teraz sprawdzamy oferty, czy spełniają stawiane wymogi – tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami. – Najdroższa oferta opiewa na 11,2 mln zł, najtańsza na 7,4 mln zł.
Rondo PCK to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w Zielonej Górze. Ciągle dochodzi tutaj do stłuczek lub groźniejszych wypadków. Podstawowy cel przebudowy – zwiększyć przepustowość i bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwo wpłynąć mają dodatkowe światła. Będą nie tylko przed wjazdem na rondo (jak obecnie), ale również przy zjeździe, co zapobiegnie kolizjom zdezorientowanych kierowców. Dodatkowo będą oddzielne pasy z prawoskrętami.

- Oprócz prawoskrętów do ronda prowadzić będą trzy pasy wlotowe. Również trzy pasy będą na rondzie. Do tego dojdą dwa pasy wyjazdowe – wylicza dyrektor.
Prace powinny się skończyć latem, kiedy w mieście jest najmniejszy ruch.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Przygotowania do przebudowy groźnego ronda

Chodzi oczywiście o rondo PCK. Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w Zielonej Górze. Ciągle dochodzi tutaj do stłuczek lub groźniejszych wypadków. Czas najwyższy coś z tym zrobić.