Oświatowa sesja nadzwyczajna trwała godzinę

12 Marzec 2013
Tym razem problemy oświaty nie rozgrzały radnych do czerwoności. Może dlatego, że wygasłą istota sporu – Zespół Szkól Technicznych będzie prowadził nabór do klas pierwszych.

A właśnie sprawa naboru do placówki wywołała gorącą dyskusję podczas sesji przed dwoma tygodniami. Radni żądali zwołania debaty oświatowej i nie wstrzymywania naboru do szkoły.
O ile przed dwoma tygodniami sala sesyjna pełna było emocji, to podczas sesji nadzwyczajnej było spokojnie. Radni mieli rozpatrzyć skargę uczniów i nauczycieli szkoły na działania prezydenta. Szkopuł w tym, że prezydent Janusz Kubicki tydzień wcześniej ogłosił, że nabór będzie przeprowadzony.

- To po co się spotykamy, skoro nie ma problemu? – głośno zastanawiał się radny Andrzej Bocheński.
Chyba podobnego zdania musieli być uczniowie ZST, którzy przed dwoma tygodniami stawili się dużą grupą a tym razem nie przyszli na sesję.

Jednak szefowa komisji rewizyjnej Bożena Ronowicz uważała, że skarga powinna być rozpatrzona.
Po godzinie radni przyjęli skargę. Nie niesie ona żadnych konsekwencji prawnych.

(tc)

 

Artykuły powiązane: 

Jednak będzie nabór do ZST!

Zespół Szkół Technicznych przy ul. Wrocławskiej może przeprowadzać nabór - zapowiedział w środę prezydent Zielonej Góry w czasie specjalnej rady pedagogicznej ZST. – Niech nauczyciele udowodnią, że się myliliśmy rezygnując z naboru na kolejny rok szkolny. Proszę, by sami wyznaczyli realną ilość nowych uczniów, a potem przeprowadzili nabór - stwierdził Janusz Kubicki.

Bardzo gorąca sesja w ratuszu

Z góry było wiadomo, że podczas wtorkowej sesji radni nie będą przebierać w słowach. A prezydent nie pozostanie dłużny. W programie było kilka trudnych tematów: oświata czy podwyżka cen wody.

Uczniowie ZST przeszli ulicami miasta

Miała być wielka demonstracja. Wyszła spora – na ok. 250-300 osób. – Nie wstrzymujcie naboru do naszej szkoły – apelowali w sobotę uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.