Sto nowych miejsc pracy

2 Marzec 2015
LUG Ligth Factory od października rusza z rekrutacją. Praca dla ok. 100 osób czeka w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, gdzie spółka buduje nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe z zespołem hal do produkcji elektroniki.

Oficjalna rekrutacja nowych pracowników ma się rozpocząć w październiku tego roku. Ale prace przygotowawcze już są daleko zaawansowane.

- Praca przy linii technologicznej do produkcji oświetlenia LED wymaga odpowiedniego przygotowania. Zależy nam na absolwentach kierunków studiów związanych z elektroniką, mile widziani będą także absolwenci szkół technicznych - wyjaśnia Iwona Wtorkowska, dyrektor ds. personalnych spółki LUG.

Zainteresowani zatrudnieniem w firmie powinni odwiedzić najbliższe targi pracy, organizowane 18 marca na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Każdy zainteresowany pracą będzie mógł wówczas osobiście porozmawiać z osobami zajmującymi się w firmie rekrutacją.

Kolejnym sposobem na pozyskanie kwalifikowanych kadr dla nowego zakładu będzie współpraca spółki z Powiatowym Urzędem Pracy.

- Kierowani do nas stażyści w większości przypadków znajdowali długoterminowe zatrudnienie. Liczymy na to, że i tym razem uda nam się zrealizować interesujący projekt, który zapewni nam wykwalifikowaną kadrę, a zielonogórzanom miejsca pracyzapowiada Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

Spółka LUG zatrudnia dziś 440 osób.

(red)

Artykuły powiązane: 

LUG stawia nową fabrykę w Nowym Kisielinie

Zielonogórski LUG, za 6 mln zł, stawia nową halę fabryczną w Nowym Kisielinie. Będzie tu pracować 100 osób. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod fundamenty nowego zakładu. – To początek. Mamy dużo miejsca na kolejne hale – cieszy się prezes Ryszard Wtorkowski.