Magda i Paweł zapukają do Twoich drzwi

15 Wrzesień 2013
Mieszkańcy gminy! Kilkudziesięciu młodych ludzi, już w poniedziałek, zapuka do waszych domów. Spokojnie, spokojnie… To nie poborcy podatkowi, tylko emisariusze połączenia.

Już od poniedziałku, przez najbliższe dwa tygodnie, zobaczycie w gminie, pod swoimi domami, młodych ludzi. O kim mowa? O wysłannikach miasta, którzy w 17 zielonogórskich sołectwach, w każdym domu, zostawią projekt Kontraktu Zielonogórskiego. Oczywiście, nie tylko zostawią, również porozmawiają na temat dokumentu. Będą się starali wyjaśniać wątpliwości i wyczerpująco odpowiadać na pytania. Zespoły tworzą studenci i doświadczeni urzędnicy. Jeden z kilkunastu tandemów tworzą: Magda Wasąg, studentka czwartego roku socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Paweł Wysocki, urzędnik zielonogórskiego magistratu. Zapytaliśmy, w jaki sposób zamierzają rozmawiać z mieszkańcami gminy?

- Co powiem na wejściu? Proste i poparte szczerym uśmiechem „Dzień dobry” i „Co słychać?”. Ciepłe i serdeczne podejście zawsze działa pozytywnie na ludzi. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi, regularnie „chodzę” z różnymi badaniami ankietowymi. Po prostu lubię ludzi i nie staram się narzucać im swojej opinii, a to zawsze działa. Zresztą, ludzie w większości nie są problemowi – uśmiecha się studentka.

Razem z Magdą odwiedzi mieszkańców gminy Paweł Wysocki, zaprawiony w podobnych „akcjach”, chociażby przy spisie ludności, spisie rolnym i roznoszeniu decyzji podatkowych.

- Osobiście uważam, że połączenie jest potrzebne zarówno miastu, jak i gminie, by dalej można byłoby się rozwijać. Przeczytałem Kontrakt Zielonogórski, jestem na bieżąco z informacjami w sprawie połączenia z „Łącznika”, prasy lokalnej i mediów elektronicznych. Wierzę, że cała sprawa służy znakomitej większości mieszkańców miasta i gminy. Zawsze ktoś może mieć inne zdanie, ale najważniejsza jest przecież spokojna i merytoryczna rozmowa. Na pewno zdarzy się, że ktoś nie będzie chciał z nami rozmawiać, ale to normalne – dodaje Paweł.

Projekt Kontraktu Zielonogórskiego ma trafić do wszystkich mieszkańców gminy. – Czekamy na uwagi i opinie! Będziemy się starali je uwzględnić – apeluje prezydent Janusz Kubicki. – Uważam, że wszyscy powinni mieć możliwość nie tylko zapoznać się z warunkami połączenia, ale również mieć wpływ na proponowane rozwiązania.

Krzysztof Grabowski

Artykuły powiązane: 

Zawitamy u Was z Kontraktem Zielonogórskim

Od poniedziałku emisariusze prezydenta zaczynają odwiedzać miejscowości w gminie. Każdy mieszkaniec otrzyma do rąk własnych Kontrakt Zielonogórski.

Kontrakt Zielonogórski trafi pod strzechy

100 mln zł dla sołectw, niższe podatki, tańsze autobusy – to oferta dla mieszkańców gminy zapisana w Kontrakcie Zielonogórskim. Będzie można się z nim zapoznać podczas Winobrania.

Co ma karp do połączenia miasta z gminą?

- Niech nikt nie mówi, że nie miał czasu na zapoznanie się z Kontraktem Zielonogórskim, skoro prezydent przeczytał go nam w 15 minut – denerwował się Edward Markiewicz, miejski radny, podczas spotkania w ratuszu na temat Kontraktu Zielonogórskiego. Radni gminni spotkanie zbojkotowali. Uznali, że dyskusja jest bezprzedmiotowa.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki