Pani prezydent! Sprzęt już czeka!

20 Styczeń 2014
WOŚP. Co prawda nie da się wyczyścić komina miotłą i szufelką, ale Kamil Sakwa właśnie w ten żartobliwy sposób zaprasza do siebie wiceprezydent Wioletę Haręźlak. Ma do tego pełne prawo!

Za 2 tysiące złotych, wpłaconych na konto WOŚP, mieszkaniec Łężycy „wykupił” sobie usługę... czyszczenia kominów przez panią prezydent.

Wioleta Haręźlak od trzech lat wystawia siebie samą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pieniądze wpłacone do orkiestrowej skarbonki, myje u hojnego darczyńcy okna, pali w piecu... W tym roku zaoferowała się, że wyczyści komin.

Propozycja spodobała się Kamilowi Sakwie z Łężycy. Tak bardzo, że wylicytował usługi kominiarskie wiceprezydent za 2 tysiące złotych!

W. Haręźlak czeka nie lada wyzwanie! Bo dom pana Kamila kominy ma dwa! Widzieliśmy na własne oczy. Solidne, dumnie górują nad dachem budynku w starej części wsi. K. Sakwa cieszy się z wygranej licytacji. Dwa lata temu przegrał z właścicielem pałacu w Wiechlicach i to tam wiceprezydent Zielonej Góry szorowała okna. Nie u niego! - Wziąłem wtedy trochę za mało pieniędzy i niestety, przegrałem z pałacem – wspomina pan Kamil. – Przyznaję, że jakoś polubiłem te akcje pani Haręźlak. Dlatego teraz, kiedy przyjechaliśmy z żoną na urlop, z Holandii, zameldowałem się pod sceną Wielkiej Orkiestry. Byłem przygotowany. Gdy ktoś dał 1.700 zł, ja od razu wskoczyłem na 2 tysiące, by przejść na inny poziom. Przeciwnik odpuścił.

- Zawziął się pan na wiceprezydent Zielonej Góry? – pytamy.

- Chodzi o to, żeby było śmiesznie i zabawnie. Nigdy nie żałuję pieniędzy na WOŚP. Jeśli w grę wchodzi pomoc dzieciom, ani przez moment się nie zastanawiam – przyznaje K. Sakwa. I już nie może się doczekać wizyty W. Haręźlak. - Słyszałem, że pani prezydent ma być porwana, czy też pojmana przez policjantów i przywieziona do mnie. Ja też się odpowiednio przygotuję, żeby było zabawnie.

Pan Kamil, w pakiecie z usługą kominiarską otrzymał 40 litrów paliwa, złote serduszko WOŚP, koszulkę z Albertem Einsteinem ze specjalnej edycji oraz karnet do jednej z restauracji.

(kg)

 

Artykuły powiązane: 

Wioleta Haręźlak wyczyści kominy w Łężycy

2.000 zł zapłaci mieszkaniec Łężycy za wynajęcie wiceprezydenta Zielonej Góry. Oczywiście w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niecodzienna wycieczka po gminie

Jedną z atrakcji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była aukcja, na której można było wygrać objazd gminy wozem strażackim. Za przewodnika służy wójt Mariusz Zalewski.

Zielona Góra zagrała z Orkiestrą!

I to jak zagraliśmy! Do puszek wpadło 127 tys. zł! Po raz kolejny udowodniliśmy, że serca mamy gorące, a głowy pełne pomysłów. Na licytację trafiło indyjskie sari, przejażdżka ciągnikiem... Wiceprezydent miasta zaoferowała czyszczenie komina, a wójt gminy wycieczkę wozem strażackim.