Zielona Góra zagrała z Orkiestrą!

17 Styczeń 2014
I to jak zagraliśmy! Do puszek wpadło 127 tys. zł! Po raz kolejny udowodniliśmy, że serca mamy gorące, a głowy pełne pomysłów. Na licytację trafiło indyjskie sari, przejażdżka ciągnikiem... Wiceprezydent miasta zaoferowała czyszczenie komina, a wójt gminy wycieczkę wozem strażackim.

127 tysięcy, zebrane podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to kwota, którą podali dziennikarzom wolontariusze z zielonogórskiego sztabu... w poniedziałek. – I cały czas tej kwoty się trzymamy – mówi Kaja Zemankiewicz. – Tyle było w puszkach, w złotówkach, euro, dolarach, koronach... Proszę podkreślić, że cały czas trwa doliczanie. Kwota się powiększa. Niedługo podamy ją do wiadomości.

Sztabowcy nie kryją, że finałem są zachwyceni. – Udało się go zorganizować tak, jak sobie wymarzyliśmy! – cieszy się szef sztabu, Maciej Hajnos. – Wróciliśmy do tradycji, dawnej jakości. I na scenę pod Palmiarnię! Było super!

O tak, trzeba przyznać, że atrakcja goniła atrakcję. Dosłownie! Udał się rajd samochodowy, wystartowało 40 załóg! I nikt nie przypuszczał, że tyyyle osób zamelduje się na starcie biegu „Policz się z cukrzycą”, deptak przeżył prawdziwe oblężenie biegaczy.

Wieczór z kabaretami zaskoczył kwotą, jaką udało się zebrać na licytacjach – 2 tysiące złotych, jak na imprezę towarzyszącą, to bardzo dużo – dodaje K. Zemankiewicz.

Podobały się warsztaty jogi, pokaz ratownictwa, wybornie smakowała wojskowa grochówka i domowe ciasta upieczone przez panie z PSL-u.

Tłumy zgromadzone pod Palmiarnią rozkołysała muzyka ze sceny, bujaliśmy się przy zespołach Sold, Dorian Zarzycki Band, Jared, Hurt i Volver.

Sporo emocji budziły, tradycyjnie, licytacje prowadzone w przerwach koncertów, na wielkiej scenie. Przedmioty i akcje, które można „kupić” za datek do puszki orkiestry, z roku na rok są coraz bardziej pomysłowe. I tak, dla przykładu, mieszkanka Ochli wylicytowała przejażdżkę dziesięciotonowym ciągnikiem, a mieszkaniec Łężycy usługi kominiarskie oferowane przez wiceprezydent miasta (piszemy o tym na str. 1 oraz w rozmowie obok). Czteroosobowa rodzina z Zielonej Góry pojedzie nowiutkim wozem strażackim na wycieczkę po gminie. Przewodnikiem będzie wójt we własnej osobie (rozmowa obok). – Były też ciekawe przedmioty, np. oryginalne indyjskie sari, domek z zapałek, pierniczki w kształcie serduszek, które można było samemu ozdobić – wylicza K. Zemankiewicz.

Finał się udał! – cieszą się w sztabie. Radości nie przyćmi nawet przykry incydent z próbą kradzieży pieniędzy. Wolontariusz, który połakomił się na datki przeznaczone dla dzieci i seniorów, odpowie za swój czyn przed sądem.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki