Dzień Dziecka! Zapraszamy do zabawy na Wagmostawie! I w innych miejscach

31 Maj 2013
Igor i Borys mogliby z tej huśtawki nie schodzić! Odnowiony Wagmostaw, z kolorowym placem zabaw, kaczkami pływającymi po stawie to teraz ich ulubione miejsce. – Chłopcy, przyjdźcie tu też w sobotę! Zapraszam wszystkie dzieci na festyn z okazji ich święta! –zachęca prezydent Janusz Kubicki.

Chłopcy, choć mieszkają pod Zieloną Górą, Dolinę Luizy odwiedzają regularnie. Zabawa liczy się przede wszystkim! I każdy pretekst jest dobry. – A że w pobliżu mieszka ich mały kuzyn Tadzio... Bywamy tu nader często – śmieje się babcia Danusia.

Rodzinka na pewno nie przepuści okazji, by zjawić się tu w sobotę, w Dniu Dziecka. Tym bardziej, że na 1 czerwca zaplanowano w tym miejscu mnóstwo atrakcji!

Święto najmłodszych połączono z oficjalnym otwarciem wyremontowanego Wagmostawu. Ale zamiast przecinać wstęgę na koniec udanej inwestycji, będzie można popływać z dziećmi rowerem wodnym. Pomyślcie, jaka to gratka, skoro podobne atrakcje były tu dostępne ponad 50 lat temu!
- Zapraszam rodziny do zabawy! Ja też się wybieram z synem – zachęca prezydent, Janusz Kubicki. – Dolina Luizy to przepiękne miejsce. Warto to sprawdzić. To dla Was ją odnowiliśmy. Jest już gotowa.

- Każdy będzie mógł skorzystać z rowerów wodnych, po stawie będą pływały cztery – zapowiada Agata Miedzińska, szefowa Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem imprezy. – Żeby wykorzystać wszystkie atuty tego miejsca, zaplanowaliśmy różne zabawy i pokazy związane z wodą.

Szefowa ZOK apeluje, by samochody parkować na ul. Urszuli, bo jazda wąskimi uliczkami przy Wagmostawie będzie praktycznie niemożliwa.

(dsp)


DZIEŃ DZIECKA NA WAGMOSTAWIE

13.00 - otwarcie stanowisk rekreacyjnych i przystani z rowerami wodnymi, szczudlarze i balonikarze, przemarsz orkiestry dętej Zastalu uliczkami osiedla
* 13.30 - koncert orkiestry dętej na pomoście
* 14.00 - otwarcie obiektu - prezydent Janusz Kubicki
* 14.15 - koncert zespołu Maki
* 14.35 - koncert wokalistów z ZOK i Domu Harcerza
* 15.00 - pokaz ratownictwa wodnego (WOPR)
* 15.30 - pokaz strażackiej jednostki ratownictwa wodnego
* 16.30 - pokaz modeli wodnych
* 16.40 - koncert kwartetu Bachus
* 17.00 - zawody modeli wodnych
* od 14.30 do 16.00 - zdjęcia rodzinne na Wagmostawie.


INNE ATRAKCJE W MIEŚCIE I OKOLICY

W CENTRUM REKREACYJNO-SPORTOWYM
MOSiR zaprasza w sobotę, 1 czerwca, na basen CRS. W tym dniu dzieci (do 18 roku życia) zapłacą tylko 5 zł za dwie godziny kąpieli. Przy pobycie powyżej dwóch godzin - opłata 30 gr za minutę od każdej osoby. Informacje na www.parkwodny.zgora.pl oraz pod nr tel. 68 412 50 00.
MOSiR zaprasza kilka dni później, we wtorek, 4 czerwca, na „Dzień Dziecka na sportowo” - zawody dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do udziału w imprezie zaproszono szkoły z miasta oraz gminy Zielona Góra. Udział potwierdziło 12 zielonogórskich szkół, a po raz pierwszy na zawodach będziemy gościć Szkołę Podstawową w Przylepie i Szkołę Podstawową w Drzonkowie. Uczniowie zmierzą się w 12 konkurencjach. W przerwie zaprezentują się zawodnicy zielonogórskich klubów sportowych. Start imprezy o godz. 10.00 w hali widowiskowo-sportowej CRS.

NA DEPTAKU
W poniedziałek, 3 czerwca, Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Dziecka na deptaku. W programie m.in.: 11.00 – Parada Przedszkolaka, maluchy ruszają spod BWA i idą pod ratusz, gdzie czeka muzyczna scena i niespodzianki, 12.00 - Dziecięcy Pociąg Przyjaźni przy pomniku Bachusa, 13.00 – koncert młodych wokalistów i zespołów, 15.00 – Poławiacze Pereł – projekt taneczny formacji SPOKO Family Filipa Czeszyka ,17.00 – koncert zespołu TAM.

W FUNDACJI SALONY
- Kolorowy pociąg zabierze Was w podróż pełną wrażeń! – zapowiadają organizatorzy imprezy – Fundacja Salony, oddział dla dzieci biblioteki wojewódzkiej oraz Zaczarowana Walizka. W sobotę, 1 czerwca, o godz. 12.00 zapraszają na ul. Fabryczną 13b, na wystawę prac uczestników cyklu warsztatów „Stacja: Ilustracja”. Przygotowano też moc niespodzianek, m.in. plastyczne łamigłówki i zabawy oraz słodkości.

W LUBUSKIM TEATRZE
Lubuski Teatr zaprasza na seanse dla dzieci. „Trzy świnki” braci Grimm będzie można obejrzeć w sobotę, 1 czerwca o godz. 16.00 i w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 12.00. W niedzielę, o 15.00, zaplanowano spektakl „Zwierzęta Doktora Dolittle”.

W OGRODZIE BOTANICZNYM
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na festyn w sobotę, 1 czerwca, o godz. 16.00. Będziemy się bawić pod hasłem „Zdrowo – owocowo”. W programie m.in.: 16.00 - spektakl pt. „Zdrowo – Owocowo”, 16.45 - animacje integracyjne, malowanie twarzy. Wśród zabaw i konkursów m.in.: kalambury, zagadki o warzywach, poszukiwania w sadzie, zabawa ruchowa „Sałatka jarzynowa”. Wstęp dla dzieci i opiekunów jest bezpłatny.

W WOSiR W DRZONKOWIE
W sobotę, 1 czerwca, na dzieci i dorosłych czeka w ośrodku sportu mnóstwo atrakcji! Już o 9.30 turniej tenisa stołowego (hala sportowa), a o 10.00 Polsko-Niemiecki Turniej Szermierczy (hala tenisowa). Od 12.00 będzie można bawić się na dmuchanych urządzeniach, konkurencje przeprowadzi grupa Skwar. Wśród atrakcji także jazda na kucu oraz konno na lonży (parkur). Zaplanowano pokazy na basenie i strzelanie (strzelnica pneumatyczna).
Na scenie, od godz. 12.00 występować będą zespoły m.in. z Zielonej Góry, Starego Kisielina, Nowej Soli, Kolska, Wschowy. Będą też pokazy, m.in.; fitness, zumba, szermierka, tenis stołowy.
Od 12.00 do 18.00 czynne będą obiekty – plac rekreacyjny, hala tenisowa, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, basen odkryty, a od 9.30 hala sportowa.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne! Organizatorem imprezy jest Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W MUZEUM WOJSKOWYM W DRZONOWIE
W sobotę, 2 czerwca na II Piknik Rodzinny „Mama, Tata i ja” zaprasza Lubuskie Muzeum Wojskowe. Będziemy się bawić od 10.00 do 18.00. Wśród atrakcji m.in.: potyczki rycerzy, zwiedzanie wnętrza czołgu, wyrzutni rakiet i samolotu, inscenizacja „Baraw i Broń Wojska Polskiego”, przejażdżki transporterem opancerzonym BTR-152, pokazy karate, występy zespołów dziecięcych, konkursy, pokaz sprzętu wojskowego i strażackiego, grochówka. Wstęp dla dzieci bezpłatny, dorośli – 5 zł.

Artykuły powiązane: 

Wielka zabawa w Dolinie Luizy

Pamiętacie? W sobotę Dzień Dziecka. Nic nie zaplanowaliście? To już nie planujcie! Przyjdźcie do Doliny Luizy na przednią zabawę. Do kalendarza proszę sobie wpisać: sobota, 1 czerwca, od godz. 13.00. Miejsce: Wagmostaw.

Wybierz się na spacer po Dolinie Luizy

Zajrzyj do Doliny Luizy, czyli na Wagmostaw. Sprawdź jak odnowiono ten zakątek Zielonej Góry.