Trwa budowa ronda w Raculi

7 Sierpień 2017
Od poniedziałku, 31 lipca, należy spodziewać się utrudnień w rejonie ul. Racula-Głogowska. Rozpoczyna się budowa ronda, które ma nosić imię Andrzeja Huszczy.

Rondo turbinowe powstanie na skrzyżowaniu drogi wyjazdowej z miasta (przedłużenie ul Wrocławskiej) z ul. Racula-Głogowska. Ma ułatwić życie jadącym w kierunki drogi ekspresowej S3 oraz wyjeżdżającym z Raculi i Drzonkowa w kierunku centrum Zielonej Góry. Kto próbował w godzinach szczytu skręcić z Głogowskiej w lewo, z pewnością z niecierpliwością będzie czekał na finał drogowej inwestycji...

Niestety, zanim rondo powstanie, trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie. Na początek będą to roboty ziemne, przygotowawcze, które ekipy z firmy Export-Pribex będą prowadzić poza obrębem jezdni. Kierowcy muszą stosować się do znaków drogowych i poleceń osób kierującym ruchem.

Więcej utrudnień pojawi się, gdy nastąpi drugi etap - prace na jezdni. Wtedy ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach – po jednej nitce jezdni. Zamykana będzie zamiennie prawa albo lewa jezdnia dróg wojewódzkich nr 282 i 279.

Przypomnijmy, że rondo wybuduje firma Export-Pribex, za 7,9 mln zł. Ma na to 210 dni. Tempo prac zależeć będzie od zimy i niskich temperatur. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w kwietniu przyszłego roku.

Będzie to największe rondo w mieście. Zaplanowany jest na nim również zjazd nas przyszłą obwodnicę południową Zielone Góry – gdy ta powstanie, tutaj będzie się łączyć z dojazdem na S3 i istniejącą już obwodnicą Nowego Kisielina, która w przyszłości zostanie wydłużona do mostu w Milsku, który chce wybudować marszałek województwa. Rondo traktowane jest jako część tej inwestycji drogowej.

Na marginesie inwestycji warto przypomnieć, że na nowym rondzie ma stanąć rzeźba przedstawiająca Andrzeja Huszczę na motocyklu żużlowym.

(dsp)

Artykuły powiązane: 

Nowe rondo w Raculi

To była długo oczekiwana inwestycja drogowa. Rondo na wyjeździe z miasta wybuduje firma Export-Pribex, za 7,9 mln zł. Ma na to 210 dni.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki