Trwa budowa ronda w Raculi

7 Sierpień 2017
Od poniedziałku, 31 lipca, należy spodziewać się utrudnień w rejonie ul. Racula-Głogowska. Rozpoczyna się budowa ronda, które ma nosić imię Andrzeja Huszczy.

Rondo turbinowe powstanie na skrzyżowaniu drogi wyjazdowej z miasta (przedłużenie ul Wrocławskiej) z ul. Racula-Głogowska. Ma ułatwić życie jadącym w kierunki drogi ekspresowej S3 oraz wyjeżdżającym z Raculi i Drzonkowa w kierunku centrum Zielonej Góry. Kto próbował w godzinach szczytu skręcić z Głogowskiej w lewo, z pewnością z niecierpliwością będzie czekał na finał drogowej inwestycji...

Niestety, zanim rondo powstanie, trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie. Na początek będą to roboty ziemne, przygotowawcze, które ekipy z firmy Export-Pribex będą prowadzić poza obrębem jezdni. Kierowcy muszą stosować się do znaków drogowych i poleceń osób kierującym ruchem.

Więcej utrudnień pojawi się, gdy nastąpi drugi etap - prace na jezdni. Wtedy ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach – po jednej nitce jezdni. Zamykana będzie zamiennie prawa albo lewa jezdnia dróg wojewódzkich nr 282 i 279.

Przypomnijmy, że rondo wybuduje firma Export-Pribex, za 7,9 mln zł. Ma na to 210 dni. Tempo prac zależeć będzie od zimy i niskich temperatur. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w kwietniu przyszłego roku.

Będzie to największe rondo w mieście. Zaplanowany jest na nim również zjazd nas przyszłą obwodnicę południową Zielone Góry – gdy ta powstanie, tutaj będzie się łączyć z dojazdem na S3 i istniejącą już obwodnicą Nowego Kisielina, która w przyszłości zostanie wydłużona do mostu w Milsku, który chce wybudować marszałek województwa. Rondo traktowane jest jako część tej inwestycji drogowej.

Na marginesie inwestycji warto przypomnieć, że na nowym rondzie ma stanąć rzeźba przedstawiająca Andrzeja Huszczę na motocyklu żużlowym.

(dsp)

Artykuły powiązane: 

Nowe rondo w Raculi

To była długo oczekiwana inwestycja drogowa. Rondo na wyjeździe z miasta wybuduje firma Export-Pribex, za 7,9 mln zł. Ma na to 210 dni.