Rondo dla Andrzeja Huszczy

16 Marzec 2017
Jest ikoną zielonogórskiego sportu. Zawsze z Falubazem. Andrzej Huszcza właśnie skończył 60 lat. Stąd pomysł, by jego imieniem nazwać planowane rondo, przy skręcie do Raculi.

Taka propozycja padła podczas wielkiej fety w zeszły piątek. Wtedy pojawiła się wielka sektorówka z podobizną żużlowca i hasłem „Jesteś nasza legendą”.

- Pomysł zrodził się podczas jakiejś dyskusji – opowiada prezydent Janusz Kubicki. – Warto go zrealizować, to rondo jest świetnym miejscem dla docenienia Andrzeja Huszczy. Leży tak blisko stadionu.

A co na to A. Huszcza?

- To bardzo miłe - odpowiada. - Od 32 lat mieszkam w Raculi, właściwie już w Zielonej Górze. Teraz na samym wjeździe do Raculi będzie, chyba mogę tak powiedzieć - moje rondo. Nie chciałbym, by ktoś pomyślał, że zabiegam, by stawiano mi pomniki za życia, bo pomników nie chcę. Na szczęście, to będzie tylko nazwa ronda, czyli taki troszkę mniejszy kaliber. Raczej z kategorii miłych gestów. Inicjatywę odbieram jako miłą i sympatyczną. Mogę zażartować, że jak ktoś będzie do mnie jechał, to poinstruuję, by dojechał jedynie do ronda. I kiedy ten ktoś zapyta, ale którego, to odpowiem: - już ty wiesz, którego. A tak na poważnie - to bardzo dobrze, że powstanie tutaj rondo, bo coraz większy tu ruch i jest niebezpiecznie. Dla bezpieczeństwa kierowców nazwa i tak będzie nieistotna.

(kg)

Artykuły powiązane: 

Powstanie rondo przy Raculi

Andrzej Huszcza patronem ronda w Raculi? Chodzi o nieistniejące jeszcze rondo, które powstanie w tym roku. Właśnie trwa przetarg na jego realizację.