Strefa otworzyła biuro w Kisielinie

6 Wrzesień 2016
- Współpracowałem z kilkoma strefami ekonomicznymi, ale w Zielonej Górze spotkałem się z najlepszym przyjęciem – komplementował Dariusz Stasik, prezes zarządu Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Przemysłowej.

Liczne grono gości uczestniczyło w poniedziałkowej uroczystości otwarcia biura Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie.

- Kilka lat temu podjęliśmy odważną i słuszną decyzję o budowie w tym miejscu strefy gospodarczej. Zielona Góra stała się ważnym miejscem na inwestycyjnej mapie Polski – podkreślił prezydent Janusz Kubicki jeszcze przed symbolicznym przecięciem wstęgi.

Wtórował mu zarówno wicewojewoda lubuski – Robert Paluch, jak i prezes KSSSE – Krzysztof Kielec. Ten pierwszy, chwaląc naszą strefę, uzasadniał otwarcie biura potrzebą zapewnienia inwestorom, zwłaszcza tym inwestującym miliony złotych, wysokiego poziomu obsługi. Ten drugi, przypomniał, że zanim zapadła decyzja o uruchomieniu biura KSSSE w Zielonej Górze, najpierw pojawiła się fala zapytań o warunki inwestowania u nas.

Pochwały pod adresem władz zyskały potwierdzenie w opiniach przedsiębiorców, którzy odebrali pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji.

- Współpracowałem z kilkoma strefami ekonomicznymi, ale w Zielonej Górze spotkałem się z najlepszym przyjęciem. Jestem pełen uznania dla jakości pracy partnerów z urzędu miasta – komplementował Dariusz Stasik, prezes zarządu Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Przemysłowej.

Johan Brinkmann, właściciel dużej firmy produkującej specjalistyczne łóżka podkreślał osobisty wkład wiceprezydenta Krzysztofa Kaliszuka w proces przekonywania zarządu niemieckiej spółki do zainwestowania w Zielonej Górze. Ale na najbardziej osobiste wyznanie zdobył się Michał Luba, szef polskiego holdingu zajmującego się produkcją styropianu: - Cztery lata temu pożar strawił dorobek życia dwóch pokoleń mojej rodziny. Dziś, zaczynamy budować nową fabrykę w Zielonej Górze. Z tej życiowej lekcji warto wyciągnąć naukę, że nigdy nie należy się poddawać.

(pm)

Artykuły powiązane: 

Zielona Góra ma wzięcie

- Miasto wśród inwestorów cieszy się bardzo dobrą opinią – ocenia Stanisław Iwan, wiceprezes KSSSE.

W Kisielinie powstanie fabryka łóżek

To pewne – niemiecki inwestor zbuduje fabrykę w parku w Nowym Kisielinie. To pierwsza zagraniczna firma w Lubuskim Parku Przemysłowo Technologicznym.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki