Panattoni stawia kolejne hale fabryczne

28 luty 2019
Koncern postawił już w Nowym Kisielinie cztery wielkie hale, które kosztowały ok. 120 mln zł. - Podjęliśmy decyzję, że zbudujemy kolejne trzy. Roboty budowlane rozpoczniemy w ciągu trzech miesięcy – zapowiedziała dyrektor Dorota Jagodzińska z Panattoni Europe.

Tych hal nie sposób nie zauważyć. Kierowca jadący obwodnicą Nowego Kisielina z Zielonej Góry do Zaboru z pewnością zwróci uwagę na wielki kompleks hal po prawej stronie drogi. Tutaj Panattoni postawił cztery hale o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. To tak jakby w jednym miejscu zgromadzić kilka dużych hipermarketów. Panattoni specjalizuje się w budowie hal, które później wynajmuje klientom. Są to zarówno magazyny, centra logistyczne, jak i firmy produkcyjne.

- Pamiętam, jak trzy lata temu rozmawialiśmy o możliwościach inwestowania w Zielonej Górze. Jak widać efekty są bardzo okazałe. Jesteśmy dobrym miejscem do prowadzenia biznesu – opowiadał wiceprezydent Dariusz Lesicki podczas środowej prezentacji planów firmy.

Pierwszym krokiem Panattoni było wybudowanie zakładu produkcyjnego dla niemieckiego Ideal Automotive, produkującego wykładziny do samochodów. Pracę znalazło tam ok. 500 osób. W 2017 r. w innym miejscu rozpoczęto budowę czterech hal o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. Swoje miejsce znalazły tam m.in. firmy: Reac Components (elementy do wózków inwalidzkich), Fiege, Pekaes i Kuehne + Nagel (operatorzy logistyczni), Expondo Polska (sklep internetowy). Hale łącznie kosztowały ok. 120 mln zł, bez inwestycji dzierżawców.

- Zielona Góra okazuje się być bardzo dobrym miejscem do prowadzenia interesów. Wpływ na błyskawiczne wynajęcie oferowanych przez nas powierzchni na pewno miało świetne położenie i świetna infrastruktura drogowa oraz trasa ekspresowa S3. Do tego dochodzi bardzo dobra współpraca z urzędem miasta – mówiła dyrektor Jagodzińska. – Dlatego przystępujemy do rozbudowy. W ciągu trzech miesięcy, po uzyskaniu pozwoleń, rozpoczniemy budowę.

Chodzi o trzy kolejne hale, które staną na działkach od strony Droszkowa. Teren musi być zniwelowany. W sumie pod dachem będzie tutaj 47 tys. mkw. powierzchni.

- Czy może pani powiedzieć, jakie firmy umiejscowią się w tych halach – zapytaliśmy.

- Trwają negocjacje i obowiązuje nas tajemnica. Mogę jedynie zdradzić, że chodzi o firmy produkcyjne – odpowiedziała D. Jagodzińska.

- Obecnie w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym działają 22 przedsiębiorstwa. Pięć kolejnych przystępuje do budowy siedzib firm. Kwota inwestycji dochodzi do 700 mln zł. Powstało tutaj ok. 3 tys. nowych miejsc pracy – wyliczał Arkadiusz Kowalewski, prezes LPPT.

Problem w tym, że tereny inwestycyjne w Nowym Kisielinie już się kończą.

- Dlatego pracujemy na stworzeniem nowej strefy wzdłuż trasy S3 – dodał D. Lesicki. – Namawiam Panattoni do kolejnych inwestycji.

- Jesteśmy zainteresowani nową strefą – odpowiedziała D. Jagodzińska.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Panattoni stawia gigantyczną halę w Nowym Kisielinie

To inwestycja jakiej Zielona Góra dawno nie widziała. Firma Panattoni buduje w Nowym Kisielinie wielką halę. Same mury mają kosztować przynajmniej 150 mln zł.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki