Kominiarz to nie byle jaki - Haręźlak czyści kominy w Łężycy

28 luty 2014
- Jestem ambitnym kominiarzem i skoro są dwa kominy, to wyczyszczę oba – żartowała Wioleta Haręźlak, która przy dźwiękach z „Gwiezdnych wojen” wywiązywała się w czwartek z nietypowej licytacji WOŚP.

Spotkaniu w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej przy ul Sulechowskiej towarzyszyła aura tajemniczości. Wcześniej poinformowano jedynie, że z udziałem wiceprezydent Wiolety Haręźlak podsumowana zostanie licytacja WOŚP. Dziennikarze przeczuwali, że może chodzić o finalizację nietypowej licytacji, polegającej na czyszczeniu kominów w domu mieszkańca Łężycy.

Akcja przebiegła według ściśle przygotowanego planu. Najpierw pod dom rodziny Sakwów podjechało auto z członkami zielonogórskiego sztabu WOŚP. Z domu wybiegł kompletnie zaskoczony zwycięzca licytacji. A za nim członkowie jego rodziny: mama, ojciec i siostry z dziećmi. Po chwili, z impetem i na sygnale podjechał okazały wóz strażacki z drabiną. Ale zanim akcja czyszczenia kominów stała się faktem, jeszcze raz zaskoczono Kamila Sakwę. Ochroniarze z patrolu interwencyjnego wyskoczyli z auta i gospodarza przyparli do muru!

- Zostaje pan przeszukany, takie są procedury, przed tak bliskim kontaktem z prezydentem – żartowali ochroniarze.

Chwilę później ze strażackiego wozu, w kominiarskim uniformie, wyskoczyła prezydent Haręźlak. Na ramieniu miała zahaczone specjalne narzędzia kominiarskie, w ręku wycior i charakterystyczny łańcuch zakończony kulą. W drugiej ręce, w związku z tłustym czwartkiem, pączki, którymi poczęstowała zwycięzcę licytacji i wszystkich zgromadzonych.

- Dałem się w pełni zaskoczyć. Ktoś do mnie dzwonił z urzędu i pytał: czy będę w domu. A tu taki numer, wszystko naraz. Jestem szczęśliwy. Po cichu tak właśnie sobie wyobrażałem, że będzie głośno i będzie jakaś akcja z pełnym „jajem”. Skoro tak się świetnie bawimy, to w przyszłym roku planuję znów wygrać i liczę, że pani prezydent przygotuje jakiś nowy „numer”– śmiał się pan Kamil.

Pani prezydent wdrapała się na pokład wozu bojowego i jeszcze szybciej znalazła się w strażackim koszyku. Ten, przy dźwiękach z „Gwiezdnych wojen”, powędrował na wysokość ponad 30 metrów. Akcja trwała ładnych kilka minut i widać było, że pani prezydent wzięła sobie do serca kominiarskie obowiązki, bowiem pod wycior poszedł także drugi komin.

- Po pierwsze, wjazd na trzydzieści kilka metrów, to nie lada wyczyn. Poza tym, to fantastyczna przygoda i zabawa, ale praca kominiarza jest bardzo ciężka. Jeżeli ktoś chce mieć silne mięśnie, polecam zawód kominiarza – zachęcała pani prezydent.

- Podsumowując: było już czyszczenie okien, palenie w piecu, w przyszłym roku będzie coś jeszcze bardziej oryginalnego. Pięknych zawodów jest przecież bardzo dużo, a ja żadnej pracy się nie boję – obiecała Haręźlak.

Przypomnijmy: mieszkaniec Łężycy, Kamil Sakwa za dwa tysiące złotych wylicytował czyszczenie komina przez wiceprezydent Zielonej Góry, Wioletę Haręźlak. Pieniądze z nietypowej licytacji zasiliły konto WOŚP.

Krzysztof Grabowski

Artykuły powiązane: 

Pani prezydent! Sprzęt już czeka!

WOŚP. Co prawda nie da się wyczyścić komina miotłą i szufelką, ale Kamil Sakwa właśnie w ten żartobliwy sposób zaprasza do siebie wiceprezydent Wioletę Haręźlak. Ma do tego pełne prawo!

Wioleta Haręźlak wyczyści kominy w Łężycy

2.000 zł zapłaci mieszkaniec Łężycy za wynajęcie wiceprezydenta Zielonej Góry. Oczywiście w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niecodzienna wycieczka po gminie

Jedną z atrakcji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była aukcja, na której można było wygrać objazd gminy wozem strażackim. Za przewodnika służy wójt Mariusz Zalewski.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki