Przy remizie będzie oświetlenie

15 Październik 2013
Do końca miesiąca teren przy świetlicy i remizie w Drzonkowie powinien być oświetlony. To kolejne zadanie w ramach Funduszu Integracyjnego.

To niezbędna formalność. Żeby cokolwiek móc zrobić na jakiejkolwiek inwestycji najpierw trzeba przekazać plac wykonawcy. Dlatego w poniedziałek urzędnicy i wykonawca spotkali się pod świetlicą w Drzonkowie. Miejsce jest słabo świetlone, dlatego mieszkańcy przegłosowali, by w ramach Funduszu Integracyjnego zamontować tu lampy. – Wykonawca powinien szybko uporać się z tym zadaniem – komentuje Ryszard Judziński, który z ramienia miasta pilotuje tą inwestycję.

Zmian nie będzie wiele. Chodzi o cztery słupy oświetleniowe. – Przekazujemy wykonawcy ten obiekt i teren. Istotne jest by w momencie odbioru oczekiwać przywrócenia tego terenu do poprzedniego wyglądu. Obawiamy się by nie naruszyć płytek w budynku remizy, ponieważ stąd będzie ciągnięte łącze – mówi przedstawiciel Komunalnego Zakładu Gospodarczego w Zawadzie.

Oświetlenie terenu działki przy świetlicy i drogi dojazdowej będzie kosztowało ponad 23 tys. złotych. Wykonawcą jest firma z Volta Zielonej Góry. – Powstaną cztery słupy oświetleniowe, zegar sterujący, rozdzielnik, linia kablowa. Wchodzimy prawdopodobnie w czwartek, a pod koniec przyszłego tygodnia mamy zamiar zakończyć prace – mówi wykonawca zadania Maciej Ćwiliński z firmy Volta.

(kg)

 

Artykuły powiązane: 

Skwer wokół kapliczki jest już gotowy

- Nieźle to wygląda. Bardzo ładnie – przechodzący obok płotu mężczyzna nie miał najmniejszych wątpliwości placyk w centrum Drzonkowa wyładniał. W dwa tygodnie!

Fundusz Integracyjny. Namioty trafiły do Drzonkowa

- Te namioty, które dziś przekazuję pani sołtys, zostały zakupione z waszej inicjatywy i z waszych potrzeb. Niech dobrze wam służą. Przydadzą się chyba na dożynki? - mówił prezydent Janusz Kubicki przekazując sprzęt Renacie Woźniak, sołtysce Drzonkowa.