Budowa kompleksu boisk w Łężycy

15 Październik 2013
Oj, będzie się działo. Jeszcze w tym roku mają być wykonane wszystkie roboty ziemne na inwestycji wartej 2 mln zł. W poniedziałek wykonawca odebrał plac budowy i może startować z robotami.

W Łężycy funkcjonowało boisko piłkarskie z naturalną trawiastą nawierzchnią, która od dawna wymagała renowacji. Dlatego podczas zebrania wiejskiego mieszkańcy przegłosowali, że całą kwotę z tegorocznego Funduszu Integracyjnego – 297,4 tys. zł - przekażą na budowę kompleksu boisk. To tylko część kosztów, bo inwestycja jest niebagatelna, szacowana na 2 mln 87 tys. zł. Gmina planowała ją od dawna. – Mieszkańcy mnie wtedy pytali, jak najefektywniej wydać pieniądze z Funduszu Integracyjnego. Chodziło o zadanie realne, dla którego dodatkowe pieniądze mogłyby sprawę przyśpieszyć – opowiada Mariusz Zalewski, wójt gminy. – Ustaliliśmy, żeby wspierać już planowane przedsięwzięcia. Zaproponowałem budowę boiska. Mieszkańcy się zgodzili. Wykorzystamy pieniądze z Totalizatora Sportowego.

Układ finansowy jest taki: boisko kosztuje ok. 2 mln zł. Z Funduszu Integracyjnego, finansowanego przez miasto, pochodzi 297,4 tys. zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże na ten cel 385 tys. zł w tym roku i 278 tys. zł w przyszłym. Resztę dokłada gmina.

Właśnie w poniedziałek gmina przekazała wykonawcy plac budowy. Zadanie polega na modernizacji płyty głównej, budowie mniejszego boiska wielofunkcyjnego oraz rozbudowie budynku sportowego. W ramach rozpoczynających się prac płyta boiska będzie zrekultywowana, zostanie posiana nowa trawa, zostanie też wykonana instalacja nawadniająca. Mały i zaniedbany budynek zaplecza zostanie powiększony i zmodernizowany. Powstaną w nim nowe sanitariaty dla zawodników i  pokój sędziów.

- W tym roku chcemy przeprowadzić wszystkie roboty ziemne. Musimy przygotować, warstwę nośną pod boisko piłkarskie, instalację nawadniającą i warstwę odsączającą. Rozpoczniemy też pierwsze prace przy budynkach. W tym roku chcemy także przeprowadzić prace elektryczne. Mamy doświadczenie przy budowie takich obiektów. Wybudowaliśmy około 50 orlików i 20 boisk pełnowymiarowych – mówi Marek Przybylski pełnomocnik wykonawcy robót Zakładu Robót Ogrodniczych Spirea z Leszna.

Oddanie do użytku całego obiektu nastąpi do 30 września 2014.

(kg)

Artykuły powiązane: 

W Łężycy Fundusz Integracyjny trafi na boisko

297 tys. zł Funduszu Integracyjnego dla Łężycy mieszkańcy przeznaczyli na dofinansowanie budowy boiska piłkarskiego za 2 mln zł. Zadowoleni są wicewójt Ireneusz Bogucewicz i miejscowy radny Krzysztof Wołczyński.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki