Zielona Strzała – przetarg do powtórki

25 Marzec 2013
1,4 mln zł to za mało, by zrealizować kolejny etap rowerostrady. Za droga pokazała się kładka nad ul. Kożuchowską.

Chodzi o II etap Zielonej Strzały, czyli budowę trasy rowerowej od ul. Ogrodowej do ul. Browarnej. Nowy fragment Zielonej Strzały, biegnący śladem dawnej Kolejki Szprotawskiej miał mieć 1 200 m długości. Zaplanowano, że trasa będzie się składała z wyłożonego polbrukiem chodnika (1,5 m szerokości) i asfaltowej ścieżki rowerowej (2,5 m szerokości). – Najciekawszym fragmentem inwestycji będzie kładka nad ul. Kożuchowską, umożliwiająca bezkolizyjny przejazd przez ulicę – tłumaczył przed miesiącem Paweł Urbański dyrektor Wydziału Inwestycji i Zarządzania Drogami.

To właśnie kładka okazał się tak droga, że magistrat unieważnił przetarg. Na budowę Zielonej Strzały w budżecie przewidziano 1,4 mln zł. – Zgłosiły się cztery firmy. Najniższa zaoferowana cena sięgała niespełna 2,3 mln zł – tłumaczy dyrektor Urbański. Najdroższe okazało się wykonanie kładki. – Dlatego zmniejszymy zakres prac. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana od ul. Ogrodowej do Kożuchowskiej wraz z kładką nad ulicą. Dalej umożliwimy przejazd w formie naturalnego duktu.

Kolejny przetarg ogłoszony zostanie w najbliższym czasie.
Zielona Strzała realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. Na jesieni zeszłego roku w głosowaniu zdobyła 9.749 punktów.

 (tc)

Artykuły powiązane: 

Czas na budowę Zielonej Strzały

Jeszcze w tym tygodniu magistrat ogłosi przetarg na budowę Zielonej Strzały. To największa inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego.