Plac zabaw? Taaak! Kolejne propozycje inwestycji

27 Listopad 2014
Jednemu zależy, by załatać dziury w chodniku, drugiemu marzy się pomnik Piłsudskiego w centrum miasta... – A my bardzo, bardzo chcemy mieć nowy plac zabaw! – wołają dzieci z przedszkola nr 34. Ilu mieszkańców, tyle życzeń! A ty? Co chciałbyś zmienić w Zielonej Górze?

Piątek to ostatni dzień na złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego! W środę na podwórku przedszkola nr 34 wyjątkowo radośnie! Śmiechy, piski! Jest okazja! Na chwilę zza chmur wyjrzało słońce. Można dłużej pohasać! Aleks, Jaś, Igor, Ania, Filip, Zosia i Lusia „oblepili” kabinę drewnianej lokomotywy. Reszta malców z IV grupy zasiadła w wagonie. Zabawa na całego!

- Jak tu ich zagonić potem na obiad do przedszkola... – śmieją się wychowawczynie.

Tej kolorowej gromadce do wielkiego szczęścia tak niewiele potrzeba! – Nasz plac jest nieduży, ale przytulny. Tylko sprzęt już dość wysłużony... Teraz są takie piękne, nowoczesne przyrządy do zabawy – rozmarza się nauczycielka Izabela Skibińska. – Dlatego, jak dowiedziałam się, że wystartował budżet obywatelski, w te pędy złożyłam wniosek. W zeszłym roku głosowałam na przedszkole nr 17, też marzyli o nowym placu. I co? Dostali go! Jest piękny! A dzieci jak się cieszą! Teraz pora uszczęśliwić nasze maluchy!

(dsp)

Artykuły powiązane: 

Budżet obywatelski. Na co wydać miejską kasę?

Zostało niewiele czasu! Do 28 listopada można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 6 mln zł! Sami zdecydujmy, na co te pieniądze wydać. Nowy chodnik, remont schodów? Co jest jeszcze do zrobienia w mieście?