W sobotę kongres kobiet (12 października)

11 Październik 2013
- Przynieście uśmiech i optymizm! – tymi słowami zaprasza na V Lubuski Kongres Kobiet marszałek województwa, Elżbieta Polak.

W tę sobotę, to panie będą miały najwięcej do powiedzenia! O 11.00, w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego, rozpoczyna się V Lubuski Kongres Kobiet. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie polityka prorodzinna.

- Jubileuszowe spotkanie będzie niezwykłe, bo międzynarodowe i bardzo rodzinne. Poruszymy gorący temat, jakim jest tworzenie dobrego klimatu dla rodziny – zachęca na stronie www.lubuskie.pl, marszałek Polak. - Porozmawiamy m.in. o prezydenckim programie polityki rodzinnej, gościem specjalnym będzie ambasador Szwecji w Polsce, Staffan Herrström, który zaprezentuje szwedzki system rodzinny. Z niecierpliwością czekam na to spotkanie. Przynieście uśmiech i optymizm!

Podczas kongresu, o swoich sukcesach opowiedzą sławne Lubuszanki – projektantka mody, Ewa Minge, oraz wokalistka i basistka zespołu Très.b, Misia Furtak (będzie też okazja, by posłuchać artystki na żywo). Swój udział w kongresie zapowiedziała też artystka jazzowa, Urszula Dudziak.

Na zakończenie zagra zespół Lemko Tower, który podbił serca publiczności podczas Dni Województwa Lubuskiego.

- Podczas wydarzenia będzie również funkcjonowało „Kongresowe Przedszkole”, aby panie, które nie mają z kim zostawić swoich pociech, mogły uczestniczyć w kongresie. Dzieci będą znajdować się pod fachową opieką zorganizowaną przez Niepubliczne Przedszkole „Ślimaczek” w Zielonej Górze – czytamy na stronie www.lubuskie.pl.

Na stronę www.lubuskie.pl warto też zajrzeć, jeśli chcemy poznać szczegółowy program kongresu i zgłosić swój udział w tym wydarzeniu – wystarczy w tym celu wypełnić krótki formularz.

(dsp)