Kierowcy poszukiwani

25 Marzec 2022
Miejski przewoźnik współfinansuje kursy prawa jazdy osobom, które chcą zostać kierowcami autobusów. Pomimo tego liczba wakatów pozostaje na takim samym poziomie co rok temu.

Jak powiedział nam Robert Karwacki, prezes MZK Sp. z o.o. w listopadzie i grudniu zeszłego roku przeprowadzano intensywną kampanię informacyjną m.in. w mediach społecznościowych, aby poprawić sytuację kadrową przewoźnika. - Zgłosiły się cztery osoby, które zobowiązały się, że przez pół roku zdobędą prawo jazdy kategorii D i świadectwo kwalifikacji upoważniające do wykonywania zawodu kierowcy. MZK sfinansowało tym osobom kurs - wyjaśnia R. Karwacki. - Z przyszłymi pracownikami podpiszemy umowę na trzy lata, przez ten czas w ratach zwrócą nam pieniądze za połowę kursu. Potem podpiszemy z nimi drugą umowę na czas nieokreślony i anulujemy resztę długu.

W MZK wciąż jest osiem wakatów. Chętni wciąż mogą się zgłaszać, nawet jeśli mają czas „tylko” na pięć, sześć godzin za kółkiem. Firma może zatrudnić na pół etatu, umowę zlecenie lub zaproponować współpracę osobom poszukującym dodatkowego zajęcia. Można się zgłaszać do kadr, tel. 68 452 04 50 wew. 37.

Przypomnijmy. Z uwagi na brak kierowców, MZK od 1 września zawiesił część połączeń autobusowych na najważniejszych trasach, w tym linie nocne. Nie było wyjścia, bo brakowało ośmiu kierowców. O pomoc w znalezieniu pracowników ze Wschodu, głównie z Ukrainy, MZK poprosił Powiatowy Urząd Pracy i prywatnych pośredników pracy.

(rk)