Żużlowcy pokolędują

12 Listopad 2021
Znamy szczegóły XVII edycji gali charytatywnej stowarzyszenia Warto jest Pomagać. Nie zabraknie sporej dawki muzyki. Organizatorzy liczą na to, że popłyną łzy - te ze śmiechu i te ze wzruszenia.

 

Gwiazdy zielonogórskiego żużla w roli piosenkarzy? Dlaczego nie? Takie rzeczy tylko na gali stowarzyszenia Warto jest Pomagać! Przed laty w wykonaniu Piotra Protasiewicza i jego teamu usłyszeliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Najwyraźniej żużlowcy złapali wokalnego bakcyla, bo w tym roku wystąpią w poszerzonym składzie.

- Tym razem będzie to występ wielopokoleniowy - zapowiada Kamil Kawicki, dyrektor ZKŻ SSA. - Na scenie zaprezentuje się około 20 osób ze środowiska żużlowego. Będzie ciekawie, trochę śmiesznie i wzruszająco.

Gala charytatywna 18 grudnia w hali CRS. Oprócz amatorów, na scenie zaprezentują się profesjonaliści. Usłyszymy Filipa Lato, Julę, Jareckiego, Anię Szarmach, Paulinę Gołębiowską, Halinę Benedyk i Krzysztofa Antkowiaka. Zobaczymy również taneczne popisy KS Mega Dance.

Galę poprowadzą znani z talentów kabaretowych Leszek Jenek i Agnieszka Litwin. - Na pewno popłyną łzy - mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia. - Te ze śmiechu i te ze wzruszenia.

Bilety - cegiełki na galę można kupić na abilet.pl za 60, 80 i 100 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie podopiecznych stowarzyszenia.

Podczas uroczystości zostaną wręczone Anioły Roku. Jeżeli znacie instytucję, organizację, firmę lub osobę, która bezinteresownie pomaga, możecie zgłosić ją do plebiscytu. Formularz znajdziecie na stronie stowarzyszenia: www.wartojestpomagac.pl. Zwycięzców spośród zgłoszeń wyłoni kapituła stowarzyszenia. Organizatorzy przygotowali również honorowego Złotego Anioła. Trafi do rąk artysty, który przyczynił się do rozwoju kultury. Jego lub jej nazwisko jest na razie owiane tajemnicą.

(ah)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki