Żużlowa Liga Mistrzów jedzie w niedzielę

29 Sierpień 2014
Takiej plejady gwiazd na SPAR Arenie w Zielonej Górze na jednej imprezie jeszcze nie było.

Na KRONO FIM World Speedway Leauge pojawią się: Ward, Sajfutdinov, Janowski, Pawlicki - w drużynie mistrza Anglii Poole Pirates, Hancock, Holder, Pedersen u mistrzów Szwecji Piraterny Motala, Iversen, Kasprzak, Laguta w ekipie mistrza Danii Esbjerg Motors, a mistrza Polski SPAR Falubaz Zielona Góra reprezentować będą oczywiście Protasiewicz, Jonsson i Hampel. WSL to najważniejsza międzynarodowa impreza żużlowa w historii Zielonej Góry.

Pomysłodawca turnieju, Armando Castagna liczy, że KRONO FIM World Speedway League zapoczątkuje wspaniały żużlowy cykl. - Ta impreza tworzy historię speedway’a. Najlepsze kluby z Polski, Szwecji, Anglii i Danii powalczą o pierwszy w historii złoty medal Żużlowej Ligi Mistrzów, który automatycznie będzie oznaczał, że to najlepsza drużyna ligowa w świecie żużlowym – mówi Castagna.

Drużyny złożone z pięciu zawodników zmierzą się w 20-biegowym turnieju. Zapowiada się fantastyczne widowisko, bo w stawce jest aż dziewięciu mistrzów świata seniorów i juniorów.

- Miłośnicy żużla od lat czekali na taką imprezę! Rozpoczynamy nowy rozdział, pierwszą edycję niezwykle emocjonującej imprezy, podczas której zmierzą się najlepsi z najlepszych. Cieszę się, że zawody odbywają się w Zielonej Górze, jednym z najważniejszych miejsc na żużlowej mapie świata-– podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

- To ważne, że pierwsza edycja Żużlowej Ligi Mistrzów, z punktu widzenia jej rozwoju w następnych latach, trafiła do Zielonej Góry. Do klubu, który z roku na rok pokazuje swoje profesjonalne podejście wobec różnych projektów, wobec zawodników i kibiców. ZKŻ ma 100 procent zaufania od FIM – zaznacza prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski.

KRONO FIM World Speedway League rozpocznie się w niedzielę o 18.00. Na kibiców czeka wiele atrakcji, zobaczą m.in. wystawę zabytkowych motocykli, będą mogli pograć w piłkę z Akademią Piłkarską Falubaz, spędzić czas w Strefie Falubaziaka, pojeździć na kartingach.

Małgorzata Dobrowolska


CENY BILETÓW

Sektory: A1-A2, I-J, K1–K10, B–G
* bilet normalny - 50 zł
* bilet ulgowy - 40 zł
* bilet dziecięcy - 10 zł (dla wszystkich dzieci do 13. roku życia włącznie - decyduje dokładna data urodzenia)

Sektor VIP
* bilet normalny - 200 zł


* bilet dziecięcy - 10 zł (dla wszystkich dzieci do 13. roku życia włącznie - decyduje dokładna data urodzenia)