Znamy gwiazdy 30. Finału

14 Styczeń 2022
Znów będzie można potańczyć pod sceną i wspólnie podśpiewywać ulubione hity! - Gwiazdy rozgrzeją do czerwoności w samym środku zimy - obiecuje szef zielonogórskiego sztabu WOŚP, Filip Gryko.

- Wracamy do normalności  na tyle, na ile się da - deklaruje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. I wymienia gwiazdy, które w tym roku zagrają na scenie przy filharmonii. - Zabawa zacznie się od zielonogórzanina, rekordzisty świata we freestyle’u - Rademeneza, później wspólnie z Mesajah pobujamy się w rytmie reagge, największe przeboje zaśpiewa Cleo, a na koniec zagra Big Cyc. 

Lider zespołu Big Cyc, Skiba, poprowadzi też finał ze sceny. Wspólnie z Bachusem i Grzegorzem Hryniewiczem zadbają o dobre humory publiczności, zachęcą do licytacji, które odbędą się pomiędzy koncertami i wspólnie będą odliczać czas do Światełka do Nieba.

- Na koncertach nadal obowiązują obostrzenia. Teren będzie ogrodzony, musimy pilnować, żeby przebywające na nim osoby miały odpowiednią ilość miejsca, wstęp pod scenę tylko w maseczce - wymienia Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Siedziba sztabu wraca do ratusza. Pomieszczenia w Centrum Biznesu są wciąż wykorzystywane do przeprowadzania szczepień przeciw COVID-19. - Przy ratuszu stanie też WOŚP-owe miasteczko, a do sołectw pojadą kolorowe TIR-y, powiozą mieszkańcom trochę radości i fanty do licytacji - informuje Filip Gryko. - W ostatnią niedzielę stycznia z każdego zakamarka Zielonej Góry będzie płynęło mnóstwo pozytywnej energii. Wszystko po to, by pomóc dzieciakom z problemami okulistycznymi.

(ap) 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki