Zielonogórzanie pokochali elektryki

22 Wrzesień 2023
Miejski przewoźnik zaprasza w sobotę, 23 września na dzień otwarty w zajezdni przy ul. Chemicznej 8. - To świetna okazja dla całych rodzin, by zobaczyć MZK „od kuchni”. Przekonać się, jak mocno zmodernizował się nasz transport publiczny - mówi prezydent Janusz Kubicki.

Od 16 do 22 września obchodziliśmy Europejski Tydzień Mobilności. Częścią wydarzenia jest Dzień bez Samochodu przypadający w piątek (22 bm.). - W tym dniu wszyscy kierowcy (wraz z osobą towarzyszącą), którzy w czasie przejazdu autobusem okażą ważny dowód rejestracyjny auta i prawo jazdy, będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów naszymi autobusami. Gorąco do tego zachęcam! - przekonuje Robert Karwacki, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Z kolei w sobotę MZK zaprasza na dzień otwarty do zajezdni przy ul. Chemicznej. Skorzystać będzie można z dojazdu specjalnym autobusem, który odjedzie o 10.00 z Centrum Przesiadkowego. Impreza potrwa do 13.00 i po niej goście zostaną odwiezieni.

- Od lat prowadzimy projekt elektryfikacji transportu publicznego. Łączna wartość ostatnich inwestycji wynosi ponad 49 mln zł - podkreśla prezydent Kubicki. - Wybudowaliśmy m.in. nową pętlę ze stacją ładowania na os. Mazurskim, rozbudowaliśmy infrastrukturę przy ul. Zawadzkiego „Zośki”, przy Wrocławskiej, ale też w zajezdni przy ul. Chemicznej. Kupiliśmy cztery nowe autobusy elektryczne o długości 18 m oraz osiem o długości 12 m. Tymi pierwszymi mieszkańcy przejechali od maja ok. 90 tys. km, tymi drugimi - od kwietnia - ok. 200 tys. km. Myślę, że zielonogórzanie pokochali nasze nowoczesne elektryki.

(rk, md)