Zielonogórskie stoisko na targach CeBIT

15 luty 2013
Za niespełna miesiąc rozpoczynają się międzynarodowe targi elektroniki i informatyki użytkowej CeBIT w Hanowerze. Po raz pierwszy swoje stoisko będzie miała na nich Zielona Góra.

– Organizujemy je razem z Kostrzyńsko-Słubicką specjalną Strefą Ekonomiczną – opowiada wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Będziemy promować miasto i Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny, jako doskonałe miejsce do prowadzenia interesów. Niemcom brakuje informatyków, dlatego prowadzą wielką akcję ściągania ich do siebie. Okazuje się, że z miernym skutkiem. Myślę, że wkrótce nadejdzie moment na odwrotne działania. Skoro polscy informatycy nie chcą pracować w Niemczech za 60 tys. euro rocznie, to może będą pracować za mniejsze pieniądze na miejscu? Czyli trzeba firmy przenosić do nas.

Razem z przedstawicielami miasta i strefy na stoisku prezentować się będą również firmy tworzące zielonogórski klaster informatyczny.
CeBIT to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. W zeszłym roku w ramach wydarzenia odbyło się ponad 1500 seminariów i warsztatów, w trakcie których odbyło się 7 milionów rozmów biznesowych. Targi CeBIT 2012 odwiedziło ponad 300 000 zwiedzających ze 110 krajów świata, z tego ponad 50 000 spoza granic Niemiec.

(tc)