Piłka Nożna w Zielonej Górze. Lada moment będzie balon

5 Sierpień 2022
- Trenujemy po szopach - stwierdzenie Jerzego Janowicza na temat fatalnych warunków do uprawiania tenisa ziemnego weszło do kanonu cytatów sportowych. W Zielonej Górze piłkarze nie będą trenować po szopach. Nawet zimą

Okres chłodu i śniegu piłkarze spędzą pod dachem i to już w tym roku. Dobiegają końca prace nad krytym boiskiem, które kryte jeszcze nie jest, ale to kwestia dni. Sztuczna murawa już jest. Obecnie nawierzchnia jest pieczołowicie układana. Są też linie boiska. - Teraz jeżdżą te „sprzęciki” i rozczesują granulat. Jak to zrobią, będziemy instalować balon - mówi Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Umowa z wykonawcą, firmą Mizar, została podpisana na początku lutego. Oprócz wykonania pełnowymiarowego boiska i przykrycia go tzw. balonem obejmowała też remont pobliskiego budynku z szatniami, który należało dostosować do nowych realiów.

Prace szły zgodnie z planem, z wyłączeniem jednego aspektu - gazu. - Przed podpisaniem umowy z wykonawcą mieliśmy ustalone warunki, a potem dostaliśmy odmowę na przyłącze. Znaleźliśmy zamiennik na gaz z sieci. Będą tu stały butle z gazem, które pomogą w ogrzaniu obiektu - dodaje R. Jagiełowicz.

Najbardziej spektakularnie będzie wyglądać okrywanie boiska balonem. W proces ma być zaangażowanych 50 osób. Koszt inwestycji to około 10 mln zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków rządowych, z ministerstwa sportu i turystyki.

(mk)