Ogród Botaniczny. Powstał nowy zakątek dla malców

5 Sierpień 2022
Pojawiła się nowa atrakcja w Ogrodzie Botanicznym. Do zabawy zaprasza strefa malucha z dmuchańcami i zabawkami!

Teren dla dzieci znajduje się zaraz przy wejściu, w urokliwym, otoczonym roślinami zakątku. - Wcześniej było tu klepisko, a jak popadało, robiło się błoto. Uznaliśmy, że warto ten teren fajnie wykorzystać - tłumaczy radny Paweł Wysocki, który zaangażował się w stworzenie strefy malucha.

Miasto przygotowało miejsce zabaw za kwotę ok. 380 tys. zł, w ramach prac m.in. utwardzono nawierzchnię, ustawiono ławeczki i stoliki, zasadzono rośliny. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z głównego wykonawcy, zielonogórskiej firmy Remontowo-Budowlanej Kabet, która zrobiła wszystko przed czasem. Termin zamknięcia inwestycji mijał pod koniec września, ale dzięki ich sprawności całość jest gotowa jeszcze w wakacje - zaznacza P. Wysocki.

Radny dodaje, że strefa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi, które najczęściej odwiedzają Ogród Botaniczny. - Mieliśmy sygnały, że dźwięki z zabawek ustawionych w pobliżu kas trochę przeszkadzają uczestnikom wycieczek i klientom kawiarni. Teraz, w strefie malucha rodzice spokojnie wypiją kawę, a dzieci będą mogły się wyszaleć. Na miejscu znajdują się trzy duże dmuchańce i kilka zabawek, najmłodsi goście powinni być zadowoleni - przekonuje P. Wysocki.

(md)