Inwestycje. W centrum miasta stanie nowy biurowiec

5 Sierpień 2022
Na wolnej działce przy pl. Powstańców Wielkopolskich w przyszłości ma powstać budynek usługowo-biurowy. Kiedy ruszą prace budowlane?

Za inwestycję odpowiada firma Zachód Nieruchomości, która w obrębie Zielonej Góry prowadzi inne przedsięwzięcia budowlane, m.in. przy ul. Mikołaja Kopernika, Fabrycznej czy na tzw. Złotych Piaskach w Suchej.

- Przy pl. Powstańców Wielkopolskich planujemy zbudować prestiżowy budynek usługowo-biurowy. Według projektu obiekt będzie miał pięć kondygnacji o łącznej powierzchni ok. 1650 mkw. Będzie mocno przeszklony. Na jego tyłach znajdzie się kilka miejsc parkingowych, w otoczeniu nie zabraknie zieleni - informuje Adam Zawada, prezes spółki. I zaznacza, że w projekcie mogą zajść jeszcze zmiany.

- To zależy od potencjalnych najemców, którzy w przyszłości użytkowaliby budynek. Gdyby jeden duży klient podpisał z nami umowę jeszcze przed postawieniem całości, moglibyśmy nanieść poprawki według jego sugestii. To świetna lokalizacja, dlatego nie ukrywam, że celujemy w większe firmy, instytucje finansowe, urzędy - wyjaśnia A. Zawada.

Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac? - Myślę, że realna data to przełom 2023-2024 roku. Najpierw chcemy zakończyć pozostałe przedsięwzięcia w mieście. Z tego powodu ciężko jest mówić teraz o kosztach inwestycji - zaznacza nasz rozmówca.

(md)