Zielona Góra nominowana przez parę prezydencką

17 Maj 2013
Zielona Góra w Konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny” o Nagrodę Pary Prezydenckiej została nominowana za ofertę wychowawczo-edukacyjną dla rodzin z dziećmi, wspierającą rodziców w godzeniu ról rodzinnych i zawodowych.
15 maja 2013 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Prezydent RP Bronisław Komorowski w towarzystwie Małżonki wręczył konkursowe laury. Wśród nominowanych znalazło się nasze miasto, które na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim reprezentowała Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak.
 
Prezydent, gratulując przedstawicielom samorządów, które zostały wyróżnione za działania na rzecz wspólnej sprawy, jaką jest polska rodzina powiedział: - Dziękuję za wszystkie działania, które się kryją za tymi wyróżnieniami. (…) Chciałbym, abyśmy zbudowali program adresowany do wszystkich Polaków, obejmujący najistotniejsze zjawiska z punktu widzenia konieczności przełamania kryzysu demograficznego, ale także z punktu widzenia budowania szczęścia rodzinnego.
 
Konkurs „Dobry Klimat dla Rodziny” zainicjowała Para Prezydencka w celu promowanie najlepszych samorządowych praktyk wspierających rodziny, które mogłyby stać się wzorem  i inspiracją dla innych. Z blisko 250 różnorodnych inicjatyw wspierających rodziny, Kapituła Konkursu wyłoniła po pięć nominacji w trzech kategoriach.
 
Zielona Góra jako jedyne miasto z województwa lubuskiego wzięło udział w konkursie i uzyskało nominację w kategorii: wsparcie dla rodzin w opiece i edukacji najmłodszych dzieci.
(ed)