Zefam Park i osiedle

17 Wrzesień 2021
Z terenu dawnej fabryki mebli przy ul. Sienkiewicza znikają zrujnowane magazyny. Wkrótce na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt. - Planujemy postawić kameralny, prestiżowy park handlowy i eleganckie apartamenty - mówi inwestor Adam Kuczma.

O inwestycji przy ulicy Sienkiewicza mówi się od kilku lat. Jak przyznaje Adam Kuczma, właściciel firmy AristoInvest, koncepcja się zmieniła, bo trzeba ją dostosować do nowej sytuacji rynkowej. - Zaczniemy od budowy kameralnego, prestiżowego parku handlowego - wyjaśnia. - To nie będzie moloch, a przyjazny obiekt, w którym zrobimy zakupy i zjemy dobry obiad. Nie mamy zamiaru oszczędzać na materiałach budowlanych, dla przykładu nie ma mowy o elewacji obiektu z imitacji cegły. Zamiast niej pojawi się cegła klinkierowa. Chcemy tchnąć nowe życie w tę zaniedbaną, ale przepiękną część Zielonej Góry. Mamy szacunek do historii tego miejsca, dlatego architektura obiektu ma nawiązywać do działającej niegdyś przy ul. Sienkiewicza fabryki maszyn, a później mebli.

Zefam Park powstanie bliżej ul. Sienkiewicza i zostanie otwarty w listopadzie 2022 r. Z tyłu planowanego parku, w sąsiedztwie tzw. skarpy, inwestor planuje budowę osiedla wielorodzinnego. To mają być apartamenty o tzw. podwyższonym standardzie. - Te mieszkania świetnie skomponują się z ogródkami działkowymi i starodrzewem - cieszy się A. Kuczma. - Zielona Góra mocno się rozwija, jest bardzo proinwestycyjna, z tego też powodu chcemy tu działać.

Na tym nie koniec planów. Firma AristoInvest zapowiada odrestaurowanie dawnego salonu meblowego. W budynku na pewno zostanie wydzielona tzw. część usługowa i biurowa. Niewykluczone, że powstanie hotel i restauracja.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki